Potraviny a nápoje

Wolfberry Quinoa černá BIO 500 g

Značka: WOLFBERRY
  • Quinoa černá Wolfberry BIO 500g je lehce stravitelná a přirozeně bezlepková potravina. Hodí se do polévek, salátů, kaší nebo jako příloha k masu.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu: Wolfberry Quinoa černá BIO 500 g

50096391

Úvod

Quinoa černá Wolfberry BIO je perfektní bezlepková alternativa rýže nebo kuskusu s celou řadou vitamínů, minerálů a vyváženým, velmi kvalitním zdrojem bílkovin. Quinoa pochází z Jižní Ameriky, kde po tisíciletí patří (spolu s bramborami a kukuřicí) k nejdůležitějším potravinám. Quinoa vyniká, stejně jako rýže, opravdu jednoduchou přípravou. Je lehce stravitelná, nenadýmá a neobsahuje lepek, takže ji mohou konzumovat i osoby trpící celiakií. Oproti běžným obilovinám vyniká quinoa širokým spektrem stopových prvků, vitamínů, ale i více jak 14 % bílkovin a 7 % vlákniny. Obsažené bílkoviny jsou podobné sójovým, díky tomu je quinoa často vyhledávaná vegany a vegetariány.

Hlavní vlastnosti:

  • černá quinoa v BIO kvalitě
  • skvělý zdroj bílkovin a vlákniny
  • přirozeně bezlepková

Použití

Quinoa se vaří podobně jako rýže v poměru 1:2 dílům vody. Asi po 15 minutách získáte výbornou základní surovinu lehce oříškové chuti a mírně křupavé struktury. Tu můžete používat buď jako přílohu k pokrmům, zavářku do polévek, nebo ji přimíchat k salátům, zapéct spolu se zeleninou, udělat z ní karbanátky nebo sladkou kaši.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.