844 909 909|info@drmax.cz

Nakupujete na Vánoce? Přečtěte si o Garanci doručení do Vánoc

Rhino Horn Konvička na výplach nosu - červená

Rhino Horn Konvička na výplach nosu - červená

50098936
Zdravotnický prostředek
Více o legislativě
251 Kč
Skladem na e-shopu

Okamžitě k rezervaci ve 4 lékárnách
doručíme do 386 lékáren po celé ČR.

Pokud máte ucpaný nos, trpíte nachlazením, záněty nosních dutin nebo máte alergii či sennou rýmu, vyplachování nosu konvičkou Rhino Horn Vám může pomoci.

Podrobné informace o produktu

K proplachování nosu používáme vlažnou slanou vodu. Roztok naléváme pomocí konvičky Rhino Horn do jedné nosní dírky a druhou dírkou necháme vytékat ven, přičemž dochází k čištění vnitřní části nosu. Postup se opakuje ještě u druhé nosní dírky.

Výplachy konvičkou jsou velmi prospěšné i pro děti, které tento proces zvládají asi od 5 let věku (šikovnější i o něco dříve). Důležitý je zde samozřejmě dohled dospělé osoby a dítě také musí umět správně smrkat. Vyplachování přispívá k uvolnění tzv. zadní rýmy a může předcházet zánětům středouší.

Prostředí uvnitř nosu je přirozeně slané a teplé a proto by čistá studená voda dráždila nosní sliznice. Na výplach nosu použijte tedy mírně slanou vodu, která je ohřátá zhruba na tělesnou teplotu. Tělní tekutiny obsahují 0,9% soli, to odpovídá 2,7 g kuchyňské soli (1 odměrka) na 3 dl vody v konvičce Rhino Horn. Pokud si nejste jisti kvalitou teplé vody z kohoutku, doporučujeme používat vodu převařenou.

Návod k použití:

1. Nasypte jednu odměrku (= 2,7 g) kuchyňské soli (NaCl) do konvičky. Nepoužívejte náhražky soli nebo sůl dochucovanou apod.

2. Nádobu zcela doplňte vlažnou vodou (cca 37 °C). Konvičku můžete protřepat nebo vodu zamíchat např. odměrkou, aby se sůl rychleji rozpustila.

Výplach nosu

Abyste se vyhnuli případným chybám, postupujte přesně podle následujícího popisu:

3. Přitiskněte ústí konvičky k nosní dírce ze strany – ne zepředu – a lehce zatlačte tak, aby byl nosní otvor uzavřen špičkou nálevky. Roztok by touto nosní dírkou neměl unikat.

4. Dýchejte ústy. Ústa musí být otevřená. V průběhu proplachování nelze dýchat nosem.

5. Lehce se předkloňte tak, aby Vaše hlava byla nad umyvadlem, brada by měla pokud možno směřovat k hrudi – neměla by být vystrčená dopředu.

6. Hlavu přitom pootočte na stranu, takže se budete dívat bokem.

7. Nakloňte konvičku směrem vzhůru a voda začne za chvíli samovolně protékat vnitřkem nosu a vytékat druhou dírkou ven. Když proteče asi polovina obsahu konvičky, zvedněte hlavu a nádobu odejměte. Větší část vody z nosu samovolně vyteče, zbytek lze vytlačit lehkým vydechnutím nosem nebo jemným vysmrkáním.

8. Zbylou polovinu roztoku použijte k propláchnutí přes druhou nosní dírku.

Všechna voda musí ven

Po ukončení proplachování by v nose a nosních dutinách neměla zůstat žádná voda. Zejména v zimě by to mohlo způsobit problémy. Běžně postačuje k dokonalému odstranění tekutiny z nosu obyčejné vysmrkání. Pokud by však ještě zůstala nějaká tekutina uvnitř, postupujte následovně:

9. Předkloňte se, takže hlava bude směřovat dolů. Hlavu otočte stranou a vysmrkejte horní dírku.

10. Hlavu otočte tváří směrem k podlaze a znovu vysmrkejte stejnou nosní dírku. Je-li to nutné, opakujte postup vícekrát.

11. Kroky 9 a 10 zopakujte i u druhé nosní dírky.

12. Poté se narovnejte a několikrát se nadechněte a vydechněte nosem.

 

Parametry produktu

EAN 7090001498251

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.