516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Tears naturale II oční kapky 15 ml

Tears naturale II oční kapky 15 ml

Tears naturale II oční kapky 15 ml

50103345
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
139 Kč
Skladem na e-shopu

Tears naturale II oční kapky (tzv. umělé slzy) se používají k léčbě příznaků syndromu suchého oka a pro úlevu od pálení a podráždění.

Podrobné informace o produktu

Tears naturale II patří do skupiny léčiv nazývané umělé slzy, používají se ke zmírnění příznaků syndromu suchého oka a ulevují od pálení a podráždění, které se suchostí souvisí. Můžete je použít  i  při podráždění očí působením větru nebo sluncem.

Lidské slzy obsahují přesné množství složek, které tvoří ochrannou vrstvu na povrchu oka (tzv. slzný film). Slzný film chrání a zvlhčuje oči a pomáhá je udržovat v pohodlí a zdravé. Někteří lidé mají snížené množství normálních slz. Jejich nedostatek nebo špatné složení může narušit slzný film a dochází k tvborbě suchých míst na rohovce. Tak vznikají příznaky suchých a citlivých očí, mezi které patří pocit písku v očích, podráždění a pálení očí, únava očí a celkové nepohodlí.

Dávkování:

Jedna nebo dvě kapky Tears Naturale II se aplikuje přímo do spojivkového vaku postiženého oka podle potřeby několikrát za denPřed aplikací očních kapek Tears Naturale II je nutné vyjmout z očí kontaktní čočky a vyčkat minimálně 15 minut před jejich nasazením.

Pokud se po aplikaci dostaví bolest hlavy, bolest oka, podráždění očí, přetrvávající zarudnutí, nebo se stav zhoršuje nebo přetrvává déle než 3 dny, je vhodné používání přípravku přerušit a poradit se s lékařem.

Složení:

Léčivou látkou je dextranum 70 1,0 mg a hypromelosum 3,0 mg v 1ml roztoku (odpovídá 20 kapkám)

Pomocnými látkami jsou polykvadium-chlorid (POLYQUAD), dekahydrát tetraboritanu sodného, chlorid sodný, chlorid draselný (E508), čištěná voda. Někdy se přidávají malá množství koncentrované kyseliny chlorovodíkové a/nebo roztoku hydroxidu sodného 1 mol/l pro úpravu kyselosti (pH).

Upozornění:

Od prvního otevření je doba použitelnosti 4 týdny.

Parametry

SUKL název TEARS NATURALE II 1MG/ML+3MG/ML OPH GTT SOL 1X15ML
Farmakoterapeutická skupina Jiná oftalmologika, umělé slzy a jiné indiferentní přípravky
Forma Kapky
SUKL kód 225170
EAN 8594050589704

Přílohy

Příbalová informace PDF
Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.