Beata Rajská patronkou kolekce pro lékárny Dr. Max

18. 11. 2014
Všechny lékárnice a lékárníci největší české sítě oblečou příští rok oděvy, jimž šla za kmotru“ jedna z nejvýznamnějších tuzemských módních návrhářek. Během módní přehlídky několik sad z nové kolekce tento týden předvedly i bývalá Miss ČR 2003 Lucie Váchová a 2. Vicemiss ČR 2007 a Miss Československo 2010 Veronika Chmelířová - Procházková.

V roce 2015 si lékárnice a lékárníci oblečou nové oděvy, jejichž patronkou se stala módní návrhářka Beata Rajská. „Obvykle do takového typu  spolupráce nejdu,“ říká návrhářka o partnerství, „ale na této nabídce mě zaujaly dvě věci – především farmaceutický obor a lékárenská síť Dr. Max, která je mi sympatická, a pak také to, že mě za ni oslovil můj krajan,“ Tímto krajanem byl Ivan Baranec, personální ředitel společnosti Česká lékárna holding, která zmíněné lékárny provozuje. „Jsem rád, že jsem se k oslovení Beaty odhodlal, díky tomu jsem nejen získal pro projekt nových oděvů na slovo vzatého profesionála, ale také poznal skvělého člověka, jakého nepotkáváte denně,“ pochvaluje si Ivan Baranec.

Vedoucí lékárníci a regionální manažeři lékárenské sítě spatřili oblečení poprvé tento měsíc během konference Dr. Max v Čestlicích. Vedle profesionálních modelek se na molu objevili i samotní zaměstnanci. Všichni si pochvalovali jak pohodlné nošení, tak vzhled nových oděvů, kterých vzniklo deset základních sad. Na jejich finální podobě se podílela formou konzultací a připomínek právě Beata Rajská, která si většinu šatů – tedy všechny, kromě pánských modelů – osobně vyzkoušela. „Nemohla bych se podepsat pod něco, co jsem viděla jen z rychlíku na papíře. Nestačilo mi ani ty věci si jen osahat. Chtěla jsem mít autentický pocit těch, kteří věci z kolekce nakonec oblečou,“ vysvětluje návrhářka. Kromě Beaty Rajské, Lucie Váchové a  Veroniky Chmelířové-Procházkové předvedly v Čestlicích nové modely Tereza Zimová, Michaela Lišková, Alena Prešnajderová, Petra Růžičková Tereza Kotyšanová, a také sami zaměstnanci Dr. Max.

Nové modely z dílen třebíčské firmy Altreva obleče přibližně 3500 zaměstnanců lékáren Dr. Max. Každému bude sada, kterou si zvolil, upravena podle osobních dispozic. „Oblékat zdravotníky všeobecně znamená vyhovět i náročným předpisům,“ doplňuje provozní ředitel Dr. Max David Mendl, „proto jsme nejen výrobu, ale i následnou péči o oblečení svých lidí svěřili profesionálům.“ Konkrétně jde o původem finskou společnost Lindström, která o oděvy lékárníků a farmaceutických asistentů pečuje. „Naši zaměstnanci jsou prvotřídní odborníci,“ doplňuje David Mendl,“ nesmírně si jejich práce vážíme a jsme rádi, že jejich autoritu můžeme podtrhnout i tímto způsobem. Elegantní bílé šaty respektu vždy přejí. A pak, sám jsem lékárník. Vím, jak je ta práce náročná a jak důležitý je při ní i komfort. Teď mám jistotu, že jsme svým kolegům v lékárnách zajistili v tomto směru maximální možné pohodlí.“