Dr.Max i letos generálním partnerem Stanu proti melanomu

Lékárny Dr.Max jsou už třetím rokem generálním partnerem Stanu proti melanomu, nejmasovější preventivní akce zaměřené především na zjišťování výskytu maligního melanomu způsobujícího rakovinu kůže. Stan proti melanomu je pro Dr.Max významným a zároveň přirozeným odborným partnerem, protože na téma péče o pokožku se největší lékárenská síť v ČR zaměřuje dlouhodobě a systematicky.

Stan proti melanomu začíná nabízet odborné vyšetření v Praze, kde akce trvá dva dny. V pondělí se přesouvá do Brna a v úterý do Ostravy. Stan proti melanomu se může pochlubit rostoucím zájmem veřejnosti – zatímco v roce 2016 ho navštívilo 4001 lidí, vloni už to bylo bezmála 4 a půl tisíce. Za 11 let trvání akce, která je součástí celoevropské kampaně dermatologů, bylo ve Stanu proti melanomu vyšetřeno 38 a půl tisíce zájemců a odhaleno přibližně 600 nových případů maligního melanomu.


V roce 2016 se tak podařilo zachytit 38 melanomů a 59 bazaliomů a spinaliomů, v roce 2017 bylo zjištěno celkem 151 nádorů, z toho 25 melanomů. „Maligní melanom je závažné a záludné onemocnění, a proto je primární prevence jednou z nejúčinnějších zbraní proti této chorobě“, říká MUDr. Gabriel Pallay, CSc., manažer odborného vzdělávání lékáren Dr. Max a upozorňuje: „Není důvod prevenci odkládat, je třeba jednat co nejrychleji!“ 
Hlavním organizátorem akce je Fakultní nemocnice Královské Vinohrady ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem a Fakultní nemocnicí Ostrava, pod záštitou České dermatovenerologické společnosti ČLS JEP, z. s. Podrobné informace o projektu jsou uvedeny na oficiálních stránkách www.melanom.cz.

Termíny a přesné lokace letošního Stanu proti melanomu:


Praha – 10. až 11. 5. 2018 / Václavské náměstí
Brno – 14. 5. 2018 / Náměstí Svobody
Ostrava – 15. 5. 2018 / Shopping Park Avion