ViraSoothe chladící gel na plané neštovice 50 g

Zdravotnické prostředky

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

189

O produktu

ViraSoothe chladící gel zmírňující nepříjemné příznaky planých neštovic

Přečtěte si, prosím, pozorně celou příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat znovu přečíst. Pokud potřebujete další informace nebo radu, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka. Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší, kontaktujte svého lékaře.

O planých neštovicích
Plané neštovice jsou dětskou nemocí, kterou způsobuje virus varicella zoster. Je to vysoce nakažlivé infekční onemocnění, postihující především malé děti. Provází ho horečka a výskyt svědivých puchýřků - kožních vyrážek. Tyto puchýře se ve svém počátečním stádiu jeví jako rudéskvrny v oblasti hrudníku a žaludku, později se rozšíří na celé tělo. Puchýře zaschnou během 4-5 dnů a přemění se na strupy. Při seškrábnutí těchto strupů může dojít k sekundární infekci av takovém případěse mohou vytvořit jizvy.

Co je Care Virasoothe ak čemu se používá?
Obsahuje unikátní patentovanou technologii OsmoCare, která ochlazením pokožky, a tím i zmírněním iritace, klinicky prokazatelně zmírňuje svědění při planých neštovicích. Ochranou okolí postižené pokožky napomáhá jejímu přirozenému hojení, což snižuje pravděpodobnost vzniku sekundární infekce a vytvoření jizev.

Složení
Glycerol, PEG-8, Caprylyl Glycol, polyakrylát sodný, Carbomer, hydroxid sodný a čištěná voda. Neobsahuje konzervační látky.

Možné vedlejší účinky
V případě alergie na kteroukoliv složku, zasaženou pokožku omyjte mýdlem a vodou a kontaktujte lékaře. Někteří pacienti mohou při aplikaci přípravku pociťovat mravenčení.

Jak užívat gel Care Virasoothe?
Přípravek je určen pro děti od 6 měsíců.
Před a po použití gelu si ruce umyjte a osušte.
Jemně vmasírujte gel do pokožky. Aplikujte dvakrát nebo třikrát denně, resp. vždy tehdy, pokud vznikne potřeba zmírnit projevy.

U dětí do 6 měsíců lze přípravek používat pouze pod lékařským dohledem.

Kde používat gel Care Virasoothe?
Lze použít na obličej i celé tělo.
Pouze pro vnější použití.

Kdy vyhledat lékaře?
Kontaktujte svého lékaře před použitím gelu Care Virasoothe v případě dětí do 6 měsíců a dospělých osob trpících planými neštovicemi. Pokud Vaše dítě dostane horečku, vyrážky zasáhnou i oči nebo pokud pokožka kolem skvrn napuchne, bolí nebo velmi zarudne, okamžitě kontaktujte lékaře. Svého lékaře kontaktujte, i když si nejste jisti, zda se jedná opravdu o plané neštovice.

Skladování
Uchovávejte v originálním balení při teplotě do 25° C. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, která je uvedena na obalu. Skladujte mimo dosah tepelných zdrojů.

Upozornění
Zabraňte kontaktu s očima.
V případě náhodného vniknutí do očí, oči vypláchněte velkým množstvím čisté vody. Pokud iritace nepomine, kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.
Skladujte mimo dosah a dohled dětí!
Dospělí, starší osoby a děti do 6 měsíců: Mohou přípravek užívat pouze pod lékařským dohledem.
V případě přecitlivělosti na kteroukoli složku, zasaženou pokožku umyjte mýdlem a vodou a kontaktujte lékaře.
V případě náhodného požití vypláchněte ústa vodou a kontaktujte lékaře.

Další informace
Care Virasoothe se řadí mezi přípravky Care, používané při běžných chorobách. Žádná jiná značka nenabízí tak široký sortiment léků vyzkoušených a osvědčených při léčbě každodenních chorob vyskytujících se v rodině.

Produkty Care, jsou k dispozici v každé lékárně a proto pokud nenajdete to, co hledáte, zeptejte se lékárníka. Více informací naleznete na www.itchi.co.uk, nebo nám napište na adresu: Care Marketing, Thornton & Ross Ltd. Linthwaite, Huddersfield, HD7 5QH, UK.

Balení:
50 g

Zdroj: www.ceumed.eu