VITAgyn C vaginální krém s kyselým pH 30 g

Zdravotnické prostředky

Skladem na e-shopu

365

O produktu

VITAgyn C® vaginální krém s kyselým pH je nový nehormonální přípravek, který napomáhá léčbě a prevenci opakovaných bakteriálních vaginóz a infekcí močových cest. Bakteriální vaginóza se nejčastěji projevuje bílým poševním výtokem s charakteristickým "rybím" zápachem.

Obnova kyselého vaginálního pH, které se normálně pohybuje mezi 3,8 a 4,4, potlačuje růst mikroorganismů zodpovědných za bakteriální vaginózy. Vytváří kyselé prostředí nepříznivé pro růst choroboplodných baktérií a plísní (např. E. coli, Trichomonas vaginalis, Candida albicans) a zabraňuje tak nejen opakování poševních, ale i močových infekcí. Kyselé prostředí v pochvě stimuluje růst laktobacilů, které se za normálních okolností vyskytují v pochvě a produkují kyselinu mléčnou a peroxid vodíku.
 

VITAgyn C® má okamžitý účinek na snížení poševního pH díky obsahu vysoce stabilní formy vitamínu C - askorbyl fostátu sodného. Navíc obsahuje také kyselinu mléčnou - přirozenou součást zdravého kyselého vaginálního sekretu. VITAgyn C® obsahuje rovněž maltodextriny, jež jsou využívány laktobacily v pochvě jako potrava a tím přímo stimuluje jejich množení a růst.
 

Při použití VITAgynu C® se tedy stimuluje růst Vašich vlastních laktobacilů a je proto nadbytečné podávat je ve formě kapslí či krémů do pochvy.
 

U kterých postižení doporučujete použít VITAgyn C®? 
VITAgyn C® doporučujeme použít jako prevenci opakování poševních a močových infekcí, např. u žen v období okolo menopauzy, u kojících žen a u dívek a žen užívajících hormonální antikoncepci.
 

Je vhodné použít VITAgyn C® po léčbě antibiotiky anebo antimykotiky?
VITAgyn C® doporučujeme po užívání antibiotik, kdy dochází k narušení rovnováhy vaginální flóry a stoupá pH v pochvě. Vysoké pH způsobí přemnožení choroboplodných baktérií, což se může projevit výtokem. VITAgyn C®snižuje pH a tak rychle navrací poševní rovnováhu.
 

Je VITAgyn C® účinný při poševním výtoku zapáchajícím po rybách? 
VITAgyn C®doporučujeme použít při zapáchajícím výtoku, který se může objevovat při nadměrném používání poševních výplachů, po menstruaci, během užívání hormonální antikoncepce, po návštěvě koupaliště anebo po nechráněném pohlavním styku.
 

Je vhodné použít VITAgyn C® v těhotenství? 
VITAgyn C® pomáhá při léčbě bakteriálních vaginóz. Bakteriální vaginóza může být příčinou předčasného porodu a nízké porodní hmotnosti novorozence. VITAgyn C® je možné bezpečně použít i během těhotenství.
 

Pokyny pro použití:

Před použitím tohoto přípravku si pečlivě umyjte ruce.

  1. otevřete tubu a na její hrdlo našroubujte jednorázový aplikátor.
  2. jemně stiskněte tubu tak, aby se aplikátor naplnil až po uzávěr krémem.
  3. odšroubujte aplikátor z tuby a zaveďte jej co nejhlouběji do pochvy. Pro usnadnění zavedení aplikátoru doporučujeme polohu vleže. Tiskněte píst aplikátoru až do jeho naprostého vyprázdnění. Aplikátor se po použití nesmí znovu používat a po použití by měl být zlikvidován.
     

Dávkování:

Vaginální krém VITAgyn C® aplikujte jednou denně, nejlépe večer před uložením k spánku, po dobu šesti po sobě jdoucích dní. Pro udržování používejte 1 - 2 aplikace týdně po dobu 12 týdnů nebo déle. Vaginální krémVITAgyn C® je bez zápachu, nezanechává žádné mastné zbytky a nedělá skvrny na spodním prádle.

Pro odstranění zbytků krému či jiných léků podávaných do pochvy doporučujeme jednou týdně výplach pochvy přípravkem AFLOVAG®

 

Složení:

Askorbyl fosfát sodný, maltodextriny, citran stříbrný, kyselina mléčná, bambucké máslo, tokoferylacetát, olej ze sladkých mandlí.
 

Balení:

1 tuba s 30 g krému a 6 jednorázových aplikátorů.

Zdravotnický prostředek. CE 0373.
 

Zdroj: axonia.cz, vitagyn.cz