Potravina pro zvláštní lékařské účely

Nutrilon 1 Comfort & Colics 400 g

Značka: NUTRILON
4.0

Nutrilon 1 Comfort & Colics je dietní potravina pro výživu kojenců od narození. Užívá se na doporučení lékaře při zácpě a či kolikách.

Produkt ještě není dostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

299

Cena za 100 g: 74,75 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč.

O produktu: Nutrilon 1 Comfort & Colics 400 g

50124081

Úvod

Speciální počáteční kojenecké mléko pro řízenou dietní výživu kojenců od narození do 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni. Nutrilon 1 Comfort & Colics se užívá na doporučení lékaře při drobných zažívacích potížích. Je vhodnou volbou kojeneckého mléka při zácpě či kolikách.

Vyvinuto na základě 40 let výzkumu mateřského mléka

 • obsahuje částečně naštěpenou, neboli hydrolyzovanou bílkovinu
 • směs tuků s betapalmitátem změkčuje stolici
 • obsahuje klinicky testovanou směs prebiotických oligosacharidů GOS/FOS

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. Nutrilon 1 Comfort & Colics = 276 kJ (66 kcal). 1 zarovnaná odměrka = 4,6 g sušeného přípravku. Používejte pouze originální odměrku.

Věk miminka

Voda v ml na 1 dávku

Počet odměrek
na 1 dávku

Výsledná dávka v ml

Doporučená denní dávka

0-1 měsíc

90/120

3/4

100/133

6x 100 ml nebo 133 ml mléka

2-3 měsíce

150

5

166

5x 166 ml mléka

4-5 měsíců

180

6

200

5x 200 ml mléka

6 měsíců

210

7

233

5x 233 ml mléka

Složení

Hydrolyzovaná syrovátková bílkovina (z mléka), rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový, kokosový), sušený glukózový sirup, galaktooligosacharidy (z mléka), maltodextrin, škrob (bramborový, kukuřičný), laktóza (z mléka), fruktooligosacharidy, rybí olej, dihydrogenfosforečnan draselný, fosforečnan vápenatý, chlorid vápenatý, cholin chlorid, olej z Mortierella alpina, hydrogenfosforečnan hořečnatý, chlorid draselný, chlorid sodný, kyselina L-askorbová, inositol, taurin, síran železnatý, L-karnitin, síran zinečnatý, sodná sůl uridín 5‘-monofosfátu, DL-α-tokoferyl acetát, cytidin 5‘-monofosfát, D-pantothenát vápenatý, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘-monofosfátu, nikotinamid, sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, síran měďnatý, riboflavin, emulgátor (sójový lecitin), retinyl palmitát, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), antioxidant (askorbyl palmitát), síran manganatý, seleničitan sodný, fytomenadion, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin. Alergeny: mléko, rybí olej, sója.


Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí ploché části nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a 10 sekund ji důkladně protřepejte ve svislé poloze.
 • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Upozornění

Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely v prášku. Nutrilon 1 Comfort & Colics 400 g je potravina pro zvláštní výživu kojenců od narození. Je nutričně kompletní kojeneckou výživou vhodnou jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni. Výrobek je možné používat jen pod lékařským dohledem. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osob kvalifikovaných ve výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, a to v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.