Články (289)

 • Blechy: prevence a léčba

  Jestliže se váš pejsek začne nápadně často drbat, rychle ho prohlédněte, zda nemá blechy. Chytit blechy není nic složitého – váš mazlíček je snadno pořídí na procházce od svých psích kamarádů. Bleší kousnutí je velmi nepříjemné. Vyvolává silné svědění a u mnoha psů následuje výrazná alergická reakce. To ale není zdaleka všechno. Blechy přenášejí celou řadu onemocnění a navíc dokáží zamořit celou...

  Blechy: prevence a léčba
 • Diabetes: Kdy jíst a jak jídlo rozdělit?

  Nejlepší je jíst pravidelně každé 3 hodiny. Nezapomínat na snídani, na svačiny mezi hlavními jídly a také na druhou večeři. Tím si tělo zvykne na pravidelný přísun živin a nebude tolik kolísat hladina krevního cukru.

  Diabetes: Kdy jíst a jak jídlo rozdělit?
 • Jak správně vytáhnout klíště zvířeti?

  Mýdlo nebo olej k vykroucení klíštěte určitě nepoužívejte. Sice tak klíšťata nejspíš vytahovala vaše maminka, ale podle současných poznatků to není nejbezpečnější způsob. Existuje spousta moderních pomůcek na vytahování klíšťat, s nimiž je bezpečná eliminace tohoto parazita hračka. Poradíme, jak na to.

   

  Jak správně vytáhnout klíště zvířeti?
 • Jak na bolesti v těhotenství

  Ačkoliv je těhotenství krásnou etapou v životě ženy, může s sebou přinášet i řadu velmi nepříjemných okamžiků, jako například bolesti zad, únavu nebo svalové napětí. Připravte se předem a zařiďte si během těhotenství co možná největší pohodlí.

  Jak na bolesti v těhotenství
 • Co je porodní plán a jak si ho můžete napsat i vy?

  Jak bude probíhat váš porod, nikdo předem neví. Přesto si můžete dát dohromady rámcový plán, jak by měl váš porod vypadat v jednotlivých porodních dobách. Jak na to?

  Co je porodní plán a jak si ho můžete napsat i vy?
 • Jakou nemocí může klíště nakazit vaše domácí zvíře?

  Mohou zvířata chytit od klíšťat stejné nemoci jako lidé? A máte se se bát i vy, jako chovatel? Existují 100% účinné metody prevence a jak klíště správně vyndat?

  Jakou nemocí může klíště nakazit vaše domácí zvíře?
 • Péče o drobná poranění a odřeniny u dětí

  Odřené kolínko, drobné popálení, boule na hlavě či poštípání hmyzem. Všichni určitě dobře znáte tyto nepříjemné situace. Ačkoli na své děti svědomitě dohlížíte, není v silách nikoho z nás ochránit děti před všemi oděrkami a štípanci.

  Péče o drobná poranění a odřeniny u dětí
 • Co pomůže na úžeh a úpal?

  Dostat úžeh není v horkých a slunečných letních dnech vůbec těžké. Úpal nás však může potkat nejen v létě, ale také při dlouhé cestě v dusném autobuse nebo při pobytu v místnosti, kde je horko.

  • Opalování
  Co pomůže na úžeh a úpal?
  • Opalování