Články

  (841)

Články

 • Dr. Max letos opět podpoří Stan proti melanomu. Zastavte se na bezplatné vyšetření znamének

  Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže, jejímž generální partnerem je znovu lékárenská síť Dr. Max, se tento rok uskuteční od 22. do 30. dubna, a to postupně v Praze, Brně a v Ostravě. Zapojit se do této ojedinělé kampaně, která letos oslaví již 18. ročník, může každý, a to zcela zdarma a bez objednání. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro...
  Dr. Max letos opět podpoří Stan proti melanomu. Zastavte se na bezplatné vyšetření znamének
  • Aktuálně

Nejnovější články


 • Strie na břiše. Jak vznikají a co na ně funguje?

  Strie na břiše se mohou objevit z mnoha důvodů a umí nás pěkně potrápit. Je možné se jich nadobro zbavit a jaké přípravky nám mohou pomoci? Na tyto i další otázky jsme se zaměřili v tomto článku.
  Strie na břiše. Jak vznikají a co na ně funguje?
 • Dopamin – proč je důležitý pro zdraví těla a „štastný“ život?

  Dopamin je látka, která se uvolňuje během příjemné situace a současně je jedním z nejdůležitějších neuropřenašečů v lidském mozku. Záplava dopaminu ve vás může vyvolat pocit euforie, jeho nedostatek může naše zdraví negativně ovlivnit. Jaké funkce má dopamin v našem těle, která onemocnění se s nízkou hladinou dopaminu dávají do souvislosti a jak si zajistit dostatek tohoto hormonu?
  Dopamin – proč je důležitý pro zdraví těla a „štastný“ život?
 • Vlasová péče po zimě. Jak oživit vlasy před jarem a létem?

  Se začínajícícím slunečním jarem a létem je nejvyšší čas zaměřit se na péči o vaše vlasy. Po zimních měsících, které pro naše kadeře znamenaly neustálý boj s chladem a větrem, je důležité jim vrátit ztracenou vitalitu a připravit je na výzvy, které je v letních měsících čekají. V tomto článku se podíváme, jaké produkty při péči o unavené vlasy zvolit a jak bychom se o ně měli starat.
  Vlasová péče po zimě. Jak oživit vlasy před jarem a létem?
 • Bolest kyčle – příznaky, léčba a prevence

  Bolest kyčle je velmi nepříjemný problém, který často doprovází také omezení rozsahu pohybu. Mnohdy se jedná o pouhé přetížení způsobené nadměrnou fyzickou aktivitou, výjimkou však nejsou ani závažnější důvody. Co všechno za bolestí kyčelního kloubu může stát? Jak bolest kyčle řešit a existuje nějaká prevence? Bližší detaily se dozvíte v našem článku.
  Bolest kyčle – příznaky, léčba a prevence
 • Nejlepší jarní nehty: Které barvy budou in v roce 2024?

  S příchodem jarního počasí přichází i chuť na změnu, ať už v podobě obnovy šatníku anebo jen změny v líčení či barvy nehtů. Na jaře 2024 budou v manikúře in nude barvičky, ale také barva Peach Fuzz, pastelové barvy i zvířecí vzory.
  Nejlepší jarní nehty: Které barvy budou in v roce 2024?
 • Plíseň nohou – příčiny a léčba

  Infekční onemocnění nohou způsobené plísněmi je označováno jako atletická noha, jelikož trápí zejména sportovce. Začátky bývají velmi nenápadné. Infekce se může rychle šířit, proto je nutné včasné zahájení léčby. Co plíseň způsobuje, jak jí předcházet a jak se jí zbavit, se dočtete v našem článku.
  Plíseň nohou – příčiny a léčba
 • Bolest žaludku – příčiny, diagnostika a léčba

  Zažíváte někdy bolesti žaludku a nejste si jisti, co je způsobuje? Problémy se žaludkem mohou být způsobeny mnoha faktory, včetně životního stylu, stravovacích návyků, stresu i genetických predispozic. Příznaky se navíc v některých případech překrývají s jinými zdravotními problémy. Jaké jsou příčiny bolesti žaludku a jak postupovat, pokud vás žaludek bolí? Odpovědi na tyto otázky a mnohem více...
  Bolest žaludku – příčiny, diagnostika a léčba
 • Meniskus – zranění a léčba

  Poraněný meniskus je bolestivé, ale léčitelné zranění kolene. Nejen sportovní úraz, ale i jednoduché každodenní činnosti, jako je klečení, dřep nebo zvedání něčeho těžkého, mohou vést k jeho poranění. Co je to meniskus, jak konkrétně dojde k jeho poškození a kdy je nutná operace? Odpovědi i další podrobnosti najdete v našem článku.
  Meniskus – zranění a léčba