Novinky

 • Diabetes a pohyb – jak si k němu najít cestu?

  Pohybová aktivita by měla být běžnou součástí zdravého životního stylu. V dnešní době se bohužel setkáváme s tím, že sport se z každodenního života vytrácí, a to už od útlého věku. V dospělosti pak lidé nemají na sportování čas a po náročném pracovním dni ani dostatek energie. Pokud ale do života přijde diabetes, měl by se stát pohyb pravidelnou součástí režimu a hlavním podpůrným pilířem léčby....
  Diabetes a pohyb – jak si k němu najít cestu?
 • Grilování a diabetes – co dát na gril?

  Léto je v plném proudu a nejeden z nás se těší, až si s rodinou nebo přáteli dá něco dobrého na gril. Jíst venku je velkou radostí dlouhých prázdninových dnů. Můžete si grilování užít naplno, pokud se léčíte s diabetem a potřebujete udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou? Které potraviny můžete bez obav sníst a které je lepší přenechat ostatním? Dočtete se v našem článku.
  Grilování a diabetes – co dát na gril?
 • 7 věcí, které se hodí na cestování se zvířetem

  Většině pejsků, koček i dalších domácích mazlíčků je nejlépe doma. Tam, kde to znají, kde „vládnou“, kde mají své jisté. Někdy ale dobrodružná povaha páníčků nebo obyčejná nutnost zajistí cestovatelský zážitek i zvířeti. Přinášíme vám několik rad, jak si cestování s domácím mazlíčkem usnadnit.
  7 věcí, které se hodí na cestování se zvířetem
 • Odčervení psa a štěňat – jak často je potřeba?

  Parazité mohou vašeho pejska napadnout kdekoli a kdykoli. Nákaza se přenáší při kojení, při hrabání v infikované půdě nebo při očichávání výkalů jiného psa. Nelze jí vždy stoprocentně zabránit, ale pravidelným odčervováním ochráníte svého psího kamaráda před vážnými zdravotními problémy. Jak odčervit psa, kdy s odčervením začít a v jakých intervalech se doporučuje opakovat?
  Odčervení psa a štěňat – jak často je potřeba?
 • All inclusive dovolená a diabetes

  Vše zahrnuto v ceně. All inclusive zájezdy s sebou přinášejí spoustu příležitostí, jak uspokojit své chuťové pohárky. Pokud se léčíte s diabetem, jistě vás napadne, že neomezené gastro zážitky nebudou tím nejlepším způsobem, jak vysněnou dovolenou prožít. Jak skloubit all inclusive dovolenou a cukrovku, abyste si dovolenou mohli užít „s čistým štítem“? Jak vybírat vhodná jídla,...
  All inclusive dovolená a diabetes
 • Pes a klouby – jak vybrat kloubní výživu pro psa?

  Bolesti kloubů u psů jsou bohužel velmi časté. Mohou postihnout jakékoli plemeno psa a vyskytnout se v jakémkoli věku. Nejvíce ohroženi jsou starší psi velkých plemen nebo psi, kteří mají nadváhu. Přečtěte si o příčinách bolestí kloubů, jejich příznacích a také o vhodných veterinárních doplňcích pro klouby vašeho psa.
  Pes a klouby – jak vybrat kloubní výživu pro psa?
 • Stravování při cukrovce – příběh a inspirace diabetika Honzy Hrušovského

  Pokud vám byla diagnostikována cukrovka, jedna z prvních věcí, které se člověk může obávat, je jídlo. Přečtěte si osobní a inspirativní příběh diabetika Honzy Hrušovského, který se podělil o své zkušenosti se stravováním a nastavením fungujícího diabetického jídelníčku. Dozvíte se, kdy a jak často by měl diabetik jíst, které potraviny a nápoje jsou vhodné a kterým se naopak vyhnout a v neposlední...
  Stravování při cukrovce – příběh a inspirace diabetika Honzy Hrušovského
 • Probiotika pro psa a zdravá střevní flóra

  Probiotika se stala mezi lidmi běžnou záležitostí. Věděli jste ale, že probiotické doplňky mohou prospět i vašemu domácímu mazlíčkovi? V jakých situacích mohou být probiotika pro psy užitečná, v jaké formě je dávkovat a zda jsou vhodná i pro štěňata, se dozvíte v našem článku.
  Probiotika pro psa a zdravá střevní flóra