Péče o zdraví

  (66)
 • Moučnivka – příčiny, příznaky a léčba

  Moučnivka je onemocnění způsobené přemnožením kvasinek. Projevuje se nejčastěji bílým povlakem na jazyku a sliznici v ústní dutině. Zpravidla postihuje miminka, protože ještě nemají plně vyvinutou přirozenou obranyschopnost. Co moučnivku způsobuje a jak se jí zbavit?
  Moučnivka – příčiny, příznaky a léčba
 • Zarostlé chloupky – jak vznikají, kde se tvoří a jak jim předcházet

  Jako zarostlý chloupek označujeme stav, kdy vlasový stvol nevyroste nad kůži, ale zůstane pod jejím povrchem, kde vyvolá zánětlivou reakci. Většinou se problém vyřeší sám, někdy je však procesu hojení trochu pomoci. Jak se se zarostlými chloupky vypořádat?
  Zarostlé chloupky – jak vznikají, kde se tvoří a jak jim předcházet
 • Impetigo – příznaky, prevence a léčba

  Impetigo je nejčastější dětskou kožní bakteriální infekcí. Typickým projevem jsou medově zbarvené krusty, které se v postižené oblasti tvoří.  Impetigo je nejčastěji vyvoláno zlatým stafylokokem. Jak impetigo vypadá, jak se léčí a jak se bránit jeho rychlému šíření?
  Impetigo – příznaky, prevence a léčba
 • Karpální tunel – příznaky, prevence a léčba

  Brní vás prsty na rukou? Zhoršuje se stav v noci a nutí vás ruku svěsit a protřepat? V tom případě je možné, že trpíte syndromem karpálního tunelu. O co se přesně jedná, jaké jsou příčiny a jak se lze bolestí zápěstí a nepříjemných pocitů zbavit?
  Karpální tunel – příznaky, prevence a léčba
 • Ledvinové kameny – příznaky, příčiny a léčba

  Ledvinové kameny (též močové kameny) jsou poměrně častým onemocněním. Nejedná se o vlastní onemocnění ledvin, vznik ledvinových kamenů je zpravidla následkem nezdravého stavu organismu. Proč ledvinové kameny vznikají, jak se projevují a lze je léčit?
  Ledvinové kameny – příznaky, příčiny a léčba
 • Zadržování vody v těle – příznaky, příčiny a řešení

  Zadržování vody v těle může mít celou řadu příčin od hormonálních výkyvů, přes nezdravou stravu až po dlouhé cesty v letadle. Typicky tělo zadržuje vodu také v těhotenství. Jak poznáte, že vaše tělo vodu zadržuje, a jak rovnováhu tekutin obnovit?
  Zadržování vody v těle – příznaky, příčiny a řešení
 • Co způsobuje bolest zubů a jak ji řešit?

  Příčinou bolesti zubu bývá nejčastěji zubní kaz, záněty dásní, zvýšená citlivost zubů nebo prořezávání zubů. Zuby mohou bolet také po provedeném stomatologickém zákroku, například po trhání nebo vrtání. Jak bolest zubů zvládnout a jak jí předcházet?
  Co způsobuje bolest zubů a jak ji řešit?
 • Zažívací potíže — jak dát špatné trávení do pořádku?

  Zažívací potíže — jak dát špatné trávení do pořádku?