Péče o zdraví (31)

 • Plíce a postcovidový syndrom: Jak se dostat zpět do formy?

  V souvislosti s onemocněním COVID 19 se u mnoha lidí, kteří touto nemocí prošli, setkáváme i s tzv. postcovidovým syndromem. Jedná se o soubor rozličných příznaků, přičemž nejčastěji jsou postiženy dolní dýchací cesty a plíce.

  Plíce a postcovidový syndrom: Jak se dostat zpět do formy?
 • Únava po prodělaném onemocnění Covid-19

  Únava je jedním z nejčastěji popisovaných příznaků tzv. postcovidového syndromu, tedy syndromu, s nímž se setkává mnoho pacientů pro prodělaném onemocnění COVID-19. 

  Únava po prodělaném onemocnění Covid-19
 • Jak ošetřit puchýře?

  Puchýře, otlaky či mozoly vznikají nejčastěji v důsledku nevhodné obuvi či kloubních deformit na chodidlech. Často hraje důležitou roli i délka pobytu v dané obuvi, tření, či nadměrné

  • Kožní problémy
  Jak ošetřit puchýře?
 • Patní ostruha a co na ni pomáhá

  Ostruha patní kosti je kostní růstek v dolní části patní kosti, na vnitřní straně plosky, tedy v místě úponů vazů k patní kosti. Může...

  Patní ostruha a co na ni pomáhá
 • Bolesti zad a jak od nich ulevit

  S bolestmi zad se za život setká téměř každý a jsou také jednou z nejčastějších příčin návštěv lékaře a pracovní neschopnosti. Akutní bolest zad, ať je příčinou strnulé sezení u počítače, prochladnutí nebo nešikovný pohyb při sportu či práci na zahradě, je možné řešit pomocí celé řady volně prodejných přípravků z lékárny. Dopřejte svým zádům tu nejlepší péči.
  • Pohyb
  Bolesti zad a jak od nich ulevit
 • Pálení žáhy

  Pálení žáhy patří mezi nejběžnější trávicí obtíže. Vyskytuje se nejčastěji, pokud si dopřejeme dobrého jídla a pití více, než je zdrávo. Velmi často trápí také nastávající maminky. V následujícím textu se dozvíte, jak pálení žáhy zamezit a co dělat, aby vás, pokud k něm máte sklony, trápilo co nejméně.
  Pálení žáhy
 • Syndrom dráždivého tračníku. Projevy, prognóza a pomoc.

  Chystáte se odejít z domu, když v tom vás náhle zastaví akutní potřeba navštívit toaletu? Stolice má neobvyklý vzhled a nutkání na stolici je častější než je zdrávo? Nebo naopak méně častá? Příčin takovýchto stavů jistě může být více a ne vždy se je podaří objasnit. Mimo jiné by se však mohlo jednat o tzv. syndrom dráždivého tračníku (angl. irritable bowel syndrome, IBS), který v průběhu života...
  Syndrom dráždivého tračníku. Projevy, prognóza a pomoc.
 • Nepodceňujte sexuální zdraví

  O sexuálním životě našich předků jsme se v dějepise sice neučili, nicméně dochovaly se nám mnohé pozůstatky, díky nimž dnes například víme, že již před 30 tisíci lety používali lidé první erotické pomůcky.

  Nepodceňujte sexuální zdraví