Potravina pro zvláštní lékařské účely

Nutrilon H.A. Prosyneo 3 3x800 g

Značka: NUTRILON
Produktová řada: HA Prosyneo

Potravina k dietnímu postupu při snižování rizika vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka. Je vhodná pro výživu malých dětí od ukončeného 12. měsíce.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu: Nutrilon H.A. Prosyneo 3 3x800 g

50121485

Úvod

Dietetická potravina pro zvláštní lékařské účely na doporučení pediatra. Nutrilon HA Prosyneo 3 je vhodný pro výživu malých dětí od ukončeného 12. měsíce. Je určen k dietnímu postupu při snižování rizika vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a souvisejících projevů alergických onemocnění. Pro děti, které mají v rodinné anamnéze alergii, která se může projevovat například atopickým ekzémem, astmatem nebo sennou rýmou. Minimalizuje styk s antigenem – bílkovinou kravského mléka.

Vyvinuto na základě 40 let výzkumu mateřského mléka

 • mléčná bílkovina je částečně naštěpena pro lepší stravitelnost
 • SYNEO™ – klinicky testovaná směs prebiotik GOS/FOS a probiotik Bifidus Breve
 • složení Nutrilon mlék a jejich účinky jsou podložené klinickými studiemi

Složení

Laktóza (z mléka), koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový), galaktooligosacharidy (z mléka) 8,9 %, emulgátory (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou, sójový lecitin), fruktooligosacharidy 0,6 %, dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid vápenatý, fosforečnan vápenatý, rybí olej, olej z Mortierella alpina, cholin chlorid, kyselina L-askorbová, taurin, L-askorban sodný, síran železnatý, Bifidobacterium Breve M-16V, síran zinečnatý, inositol, sodná sůl uridin 5´- monofosfátu, cytidin 5´-monofosfát,DL-α-tokoferyl acetát, adenosin 5´-monofosfát, sodná sůl inosin 5´-monofosfátu, L-karnitin, nikotinamid, sodná sůl guanosin 5´-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, síran měďnatý, retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, riboflavin, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, síran manganatý, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), fytomenadion, D-biotin, seleničitan sodný, cholekalciferol, kyanokobalamin. Bifidobacterium Breve M-16V 3x107 cfu/g. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. Obsažené alergeny jsou vyznačeny tučně.


Použití

 • Umyjte si důkladně ruce. Převařte čerstvou pitnou vodu, nechte ji vychladnout. Vzhledem k obsahu probiotika Bifidobacterium Breve dodržujte při přípravě striktně teplotu převařené vody do 40 °C.
 • Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obale) vlijte do hrnečku. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.
 • Do hrnečku přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obale). Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí ploché části nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 • Uzavřete hrneček a důkladně jej protřepte (min. 10 vteřin), než se prášek rozpustí.
 • Před podáváním ověřte teplotu připraveného mléka kápnutím na vnitřní stranu zápěstí. Chuť je vzhledem k obsahu hydrolyzované bílkoviny mírně nahořklá.
 • Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin. Nespotřebovanou stravu zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, může dojít k opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk dítěte Voda na 1 dávku Počet odměrek
na 1 dávku
Výsledná dávka Doporučená denní dávka Jak dlouho vydrží
800g balení
od 12 měsíců 240 ml 8 266 ml 2-3x 266 ml mléka 9 dní

Upozornění

Výrobek je určený pro výživu malých dětí od ukončeného 12. měsíce věku. Nutrilon 3 HA PROSYNEO má být pouze součástí smíšené stravy dítěte. Není vhodný jako jediný zdroj výživy. Nutrilon 3 HA PROSYNEO je možné používat jen pod kontrolou lékaře. Pro zdraví malých dětí je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Jakékoliv pochyby a dotazy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Přípravek není vhodný při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka. Další potřebné informace o produktu jsou k dispozici na přiložené etiketě.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.