Clotrimazol AL 10 mg/ml kožní sprej, roztok 30 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Clotrimazol AL 10 mg/ml kožní sprej AL se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi.
Skladem na e-shopu
119

O produktu

50129245

Clotrimazol AL 10 mg/g kožní sprej se používá k léčbě infekcí způsobených houbovitými mikroorganismy, kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi u dospělých. Na doporučení lékaře lze přípravek použít i u dětí od 2 let.

Clotrimazol AL 10 využijete:

  • Při plísňových onemocněních (dermatomykózy), vyskytujících se nejčastěji v místech snadné zapářky (v kožních záhybech): mezi prsty u nohou (tinea pedis), v oblasti třísel (tinea inguinalis), na trupu (tinea corporis), na rukou (tinea manuum). Projevují se zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže, případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže.
  • Při pityriasis versicolor projevující se obvykle na hrudníku nebo na zádech jako olupující se, nesvědivé skvrny.
  • Při erythrasma projevující se jako hnědočervené, mírně šupinaté, ostře ohraničené, nesvědivé skvrny až plochy v oblastech zapářky nebo mezi prsty.

Dávkování

Nastříkejte tenkou vrstvu roztoku na postižená místa pokožky stisknutím rozprašovače jednou nebo dvakrát. To je dostačující i pro mykotické infekce zasahující velké plochy těla. Přípravek používejte 2-3x denně. Obvyklá délka léčby je 3- 4 týdny u plísňových onemocnění kůže (dermatomykóz), 2-4 týdny u onemocnění erythrasma a až 3 týdny u onemocnění pytiriasis versicolor. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 4 týdny. Pokud se příznaky nezlepší do 14 dnů, poraďte se o dalším používání s lékařem.

Složení

Léčivou látkou je clotrimazolum. Jeden ml roztoku obsahuje clotrimazolum 10 mg.

Dalšími složkami jsou: makrogol 400, isopropylalkohol, propylenglykol.

Upozornění

Přípravek Clotrimazol AL 10 mg/g kožní sprej obsahuje propylenglykol, který může způsobit kožní reakce. Přípravek je možno používat i u dětí od 2 let a dospívajících. Nicméně, před použitím u dětí a dospívajících se poraďte s lékařem.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.