Lahodnosti Odsolený prášek z Irského mechu 120 g

Potraviny a nápoje

Značka: LAHODNOSTI
5.0
RAW prášek z mořské řasy. Vhodný k zahuštění omáček a polévek i k přípravě rostlinné želatiny. Díky neutrální chuti se uplatní ve sladké i slané vegan kuchyni.
Skladem na e-shopu
515

Cena za 100 g: 429 Kč

O produktu

50120978

Irský mech je název pro červenou mořskou řasu. Má výborné želírující vlastnosti a je rostlinnou alternativou živočišného kolagenu při přípravě želatiny. RAW prášek z irského mechu voní po moři, ale chutná neutrálně. Může obsahovat nepatrné zbytkové množství mořské soli. Je vhodný k zahuštění polévek i omáček, k přidání do smoothies a jogurtů, uplatní se při přípravě sladkých dezertů a pudinků. Neobsahuje lepek. Vhodný i pro vegany.

Hlavní vlastnosti:

  • veganská alternativa k živočišnému kolagenu
  • má vysokou želírující schopnost
  • celistvá, RAW a vegan potravina


Složení

Odsolený prášek z Irského mechu sušený při teplotě do 42° C, přirozeně se vyskytující mořská sůl. Obsahuje pouze čistý Irský mech (Chondrus crispus) bez dalších přídatných látek, barviv a konzervantů.

Použití

Až 2 g denně, cca ½ čajové lžičky 1-3x denně dle potřeby. Namočením do studené, teplé nebo horké vody minimálně na 10 minut, začne prášek „gelovatět“. Můžete jej nechat namočený až 8 hodin, například pokud si večer připravujete ranní smoothie. Při smíchání s vodou v poměru 1:10 – vznikne koncentrovaný gel, který dobře tuhne. Řidší konzistenci vytvoříte v poměru s vodou 1:15. Tato textura je vhodná například pro pleťovou masku.

Upozornění

Při problémech ředění krve a při onemocnění štítné žlázy konzultujte předem u svého lékaře.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.