Nutrilon 0 Nenatal (Premature) 400 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: NUTRILON
K dietnímu postupu při výživě předčasně narozených miminek a dětí s nízkou porodní hmotností, pokud nemohou být kojeny. Užívá se do dosažení hmotnosti 2,5 kg.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50059350

K dietnímu postupu při výživě předčasně narozených miminek a dětí s nízkou porodní hmotností, pokud nemohou být kojeny. Užívá se od narození až po dosažení standardní porodní hmotnosti tj. 2,5 kg. Nutrion 0 Nenatal je speciální výživa, která pomáhá dětem se vyrovnat s nezralými fyziologickými funkcemi a nízkými zásobami živin. Potravina pro zvláštní lékařské účely se užívá pod lékařským dohledem a poskytuje nedonošeným dětem výživu, kterou potřebují pro vyrovnání růstového deficitu.


Složení

Obsahuje laktózu, sušené odtučněné mléko, rostlinné oleje, sušený glukózový sirup, koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), galaktooligosacharidy /z mléka/ 7%, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT olej), živočišné oleje/tuky (vaječný tuk, rybí olej), fruktooligosacharidy 0,5%, fosforečnan vápenatý, uhličitan vápenatý, citronan tridraselný, chlorid sodný, chlorid hořečnatý, inozitol, kyselina L-askorbová, citronan tridraselný, cholin chlorid, sójový lecitin, DL-alfa-tokoferylacetát, taurin, siran železnatý, retinylacetát, síran zinečnatý, nikotinamid, cytidin 5-monofosfát, L-karnitin, sodná sůl, uridin 5-monofosfátu, D-pantotenát vápenatý, sodná sůl inosin 5-monofosfátu, cholekalciferol, adenosin 5-monofosfát, síran mědňatý, sodná sůl guanosin 5-monofosfátu, retinyl palmitát, tiaminhydrochlorid, DL-alfa-tokoferol, pyridoxinhydrochlorid, riboflavin, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), kyanokobalamin, jodid draselný, síran hořečnatý, seleničitan sodný, fytomenadión, D-biotin. GOS/FOS = 0,8g /100 ml kojeneckého mléka.

Použití

  • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
  • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí plochého nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
  • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a 10 sekund ji důkladně protřepejte ve svislé poloze.
  • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
  • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
  • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
  • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
  • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Upozornění

Potravina pro zvláštní výživu – dietní potravina pro zvláštní lékařské účely. Výrobek je určený pro zvláštní výživu kojenců od narození. Nutrilon 0 Nenatal, počáteční kojenecká výživa v prášku, je nutričně kompletní kojenecká výživa vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni. Výrobek je možné používat jen pod lékařským dohledem. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osob kvalifikovaných ve výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, a to v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Způsob použití a další info na obalech.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.