Registrovaný léčivý přípravek

Preparation H mast 25 g

  • Preparation H mast se používá k léčbě hemoroidů, které obvykle provází bolest, podráždění a svědění v oblasti konečníku. Určeno pro dospělé.
239

O produktu: Preparation H mast 25 g

50134128

Úvod

Léčivý přípravek Preparation H mast je určen ke zmírnění příznaků hemoroidů – bolest, podráždění a svědění. Pomáhá zmírnit otok vyvolaný zánětem v oblasti konečníku a zároveň usnadnit bolestivé vyprazdňování, které mohou hemoroidy provázet. Mast obsahuje tekutý extrakt z kvasinek, který výrazně napomáhá hojení a olej ze žraločích jater se zvláčňujícími a lubrikačními vlastnostmi. Preparation H mast je určena pro dospělé. Kojící matky a těhotné ženy mohou přípravek užívat po dohodě s lékařem.


Dávkování

Mast aplikujte vždy ráno, večer a po každém vyprázdnění střev. Po šetrném omytí a osušení konečníku naneste rektální mast v tenké vrstvě na citlivé místo v okolí konečníku nebo přímo do konečníku za použití přibaleného aplikátoru. Neukončujte léčbu ihned při prvních známkách zlepšení, ale k dosažení plného účinku pokračujte nejméně 5 dní. Pokud se Váš stav zhorší nebo nezlepší do 7 dnů, poraďte se s lékařem. Nepoužívejte déle než 2 týdny bez porady s lékařem.


Složení

Léčivé látky jsou faecis extractum fluidum 10 mg a selachiorum hepatis oleum 30 mg v 1 g masti.

Pomocné látky jsou bílá vaselina, lehký tekutý parafin, tuk z ovčí vlny, masťový základ (tuk z ovčí vlny, alkoholy tuku z ovčí vlny, tekutý parafin, vazelína, ozokerit, butylhydroxytoluen (E 321)), glycerol, tymiánová silice (obsahuje přírodní a synteticky připravované vonné látky: limonen, d-forma a linalol), methylparaben, propylparaben.


Upozornění

Přípravek je určen k místnímu podání a k podání do konečníku. Pokud krvácíte z konečníku nebo máte stolici s příměsí krve a nejste si jistí, zda jde o krvácení z hemoroidů, vyhledejte co nejdříve lékaře. Přípravek obsahuje tuk z ovčí vlny a butylhydroxytoluen, které mohou způsobit místní kožní reakce. Methylparaben a propylparaben mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné). Mast obsahuje alergenní vonné látky limonen, d-forma a linalol, které mohou vyvolat alergickou reakci.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.