Registrovaný léčivý přípravek

ACC NEO 200 mg 20 šumivých tablet

Značka: ACC®

ACC® NEO 200 mg na vlhký kašel pro dospělé a děti od 6 let. Díky svému trojímu účinku rozpouští hlen, usnadňuje vykašlávání a chrání plicní buňky.

Varianty produktu
159
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: ACC NEO 200 mg 20 šumivých tablet

50051581

ACC – rozumíme kašli, ACC NEO 200 mg 20 šumivých tablet

Děti bývají často nachlazené. A jakmile se dítě nachladí, netrvá to dlouho a příznaky nachlazení se často objeví u dalších příslušníků rodiny. Kašel mnohdy tato dětská nachlazení doprovází, protože se v dýchacích cestách tvoří hustý hlen, který znesnadňuje vykašlávání. Při kašli vás a vašich dětí sáhněte po přípravku ACC® NEO 200 mg šumivé tablety. Je vhodný pro celou rodinu, včetně dětí od 2 let. Má příjemné ostružinové aroma a skvěle chutná.

ACC® NEO 200 mg díky svému trojímu účinku rozpouští hlen, usnadňuje vykašlávání a chrání plicní buňky. Užívejte od prvních příznaků kašle.

Trápí vás kašel? Pomůže ACC NEO 200 mg

 

ACC NEO 200 mg 20 šumivých tablet pro celou rodinu

Pro celou rodinu

Pro dospělé, dospívající a děti od 6 let

ACC NEO 200 mg 20 šumivých tablet účinný na vlhký kašel

Účinný na vlhký kašel

Od prvních příznaků kašle s rychlým nástupem účinku

ACC NEO 200 mg 20 šumivých tablet – každá tableta se třemi benefity

Každá tableta se třemi benefity

Rozpouští hlen, usnadňuje vykašlávání, chrání plicní buňky


ACC® s komplexním trojím účinkem

ACC® s komplexním trojím účinkem
  • Rozpouští hlen

ACC® působí na hlen přímo v dýchacích cestách, hlen rozpouští a snižuje jeho vazkost, díky čemuž se ho tělo dokáže snáze zbavit.

  • Usnadňuje vykašlávání

Rozpuštěním hlenu ACC® usnadňuje jeho vykašlávání, a tím zpočátku dráždivý a neproduktivní kašel mění na produktivní.

  • Chrání plicní buňky

ACC® má navíc antioxidační účinek, který chrání plicní buňky před oxidačním stresem, způsobeným volnými radikály.


Proč člověk kašle a jak může ACC® NEO 200 mg pomoci?

Ve většině případů je kašel způsoben viry, které proniknou do dýchacích cest. Viry způsobují zánět sliznice, který vede ke zvýšené tvorbě hustého hlenu, který pak způsobuje přetrvávající a obtěžující kašel. Pro zmírnění kašle je třeba uvolnit dýchací cesty od hustého hlenu.

Acetylcystein, léčivá látka přípravku ACC® NEO 200 mg, rozpouští hustý hlen v dýchacích cestách. Řídký hlen lze snadněji vykašlat, čímž dochází k uvolnění dýchacích cest.  

ACC® NEO 200 mg uvolňuje dýchací cesty

V důsledku onemocnění a boje organismu s infekcí se zvyšuje množství volných radikálů v dýchacích cestách, které poškozují plicní buňky a tvoří tzv. oxidační stres.

Proč člověk kašle a jak může ACC® NEO 200 mg pomoci?

Acetylcystein obsažený v přípravcích ACC® díky svému dvojitému antioxidačnímu účinku působí proti volným radikálům na dvou úrovních.

Jednak přímo neutralizuje volné radikály. A zároveň při své metabolizaci poskytuje jeden za základních kamenů pro vznik glutathionu, jednoho z nejsilnějších antioxidantů v organismu, a tím přispívá ke snížení oxidačního stresu a ochraně plicních buněk.

Užití přípravku ACC® NEO 200 mg

Přípravek ACC® NEO 200 mg se používá k léčbě akutních onemocnění dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem jako je chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice.

Na doporučení lékaře se ACC® NEO 200 mg užívá také u chronických onemocnění dýchacích cest (chronický zánět průdušek nebo průdušnice, průduškové astma, zánět průdušinek, cystická fibróza, bronchiektázie).

Doporučené dávkování a podání

Bez porady s lékařem může být přípravek ACC® NEO 200 mg užíván dospělými, dospívající a dětmi od 6 let. Šumivé tablety se užívají po jídle, rozpuštěné ve vodě, nejpozdějí do 2 hodin po rozpuštění tablety.

Doporučujeme užívat před 16. hodinou, nejlépe po jídle, aby mohly být hleny v průběhu dne uvolněny a vykašlány. Pokud se přípravek užije večer, může dojít k narušení spánku během noci nebo v časných ranních hodinách kvůli zvýšené potřebě vykašlávat.

Doporučené dávkování a podání ACC® NEO 200 mg u dětí 6 až 14 let

2krát denně
1 šumivou tabletu

Doporučené dávkování a podání ACC® NEO 200 mg od 14 let

2–3krát denně
2 šumivé tablety


Jak na kašel u dětí?

Klid a péče, dostatečný pitný režim a ACC® NEO 200 mg je klíč!

Viry se přenášejí zejména kapénkami nebo kontaktem. Když má dítě vlhký kašel, je dobré vědět, že kašel je jen obranný mechanismus, jímž se tělo vašeho dítěte snaží vyčistit dýchací cesty. 

Mějte v domácí lékárničce svého důvěryhodného spojence, ACC® NEO 200 mg, který pomáhá rozpouštět hustý hlen, usnadňuje jeho vykašlávání a ulevuje tím vašemu dítěti od 6 let věku. ACC® NEO 200 mg má příjemné ostružinové aroma a doporučujeme jeho včasné nasazaní od prvních příznaků kašle.

ACC® NEO 200 mg uleví vašemu dítěti od vlhkého kašle

Tělo potřebuje dostatečný odpočinek, aby mohlo s virovou infekcí bojovat. To v dětském jazyce znamená, že by děti neměly běhat ani skákat. Čtení knih, řešení hádanek nebo poslouchání příběhů zpříjemňuje odpočinek a přináší zábavu.

Zásadní pro ochranu dýchacích cest dětí je i správná hydratace organismu. Dostatečný přísun tekutin pomáhá udržovat ideální vlhkost sliznic, díky níž viry hůře proniknou do dýchacích cest, a také pomáhá snadněji rozpouštět hlen.

Složení

Léčivou látkou je acetylcystein 200 mg v jedné šumivé tabletě.

Pomocnými látkami jsou kyselina askorbová, bezvodá kyselina citrónová, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, sodná sůl sacharinu, mannitol, laktóza, dihydrát natrium-citrátu, ostružinové aroma.

Upozornění

ACC® NEO 200 mg šumivé tablety, volně prodejný léčivý přípravek na vlhký kašel. K vnitřnímu užití s účinnou látkou acetylcystein. Obsahuje sodík a laktózu. Nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku a při nesnášenlivosti některých cukrů. Čtěte pozorně příbalový leták.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.