Jak si více užívat života i s cukrovkou

8. 3. 2021 · Mgr. Lukáš Novotný · 2 minuty čtení
 • DIA

Chybí vám energie a radost ze života? Máte pocit, že tělo i duše chátrá a žijete v uspěchané době bez zážitků, potěšení a chvil jen pro sebe? Pak je nejvyšší čas zařadit do života pořádnou dávku pohybu. Radujte se z každého kroku navíc, který vás dovede nejen k lepší fyzické kondici, ale také k novým zážitkům.Jak si více užívat života i s cukrovkou

Cítíte se na pohyb příliš unaveni?

Lidské tělo není stavěno na lenošení, ale na pohyb. Právě pohyb, i když se vám do něj po vyčerpávajícím dni nebude zprvu chtít, vám naopak přinese obrovskou dávku energie.

Pokud se budete po pohybu cítit unaveni, pak to bude příjemná únava směřující ke zvýšení kondice a lepšímu zdraví, nikoli únava z ochablých svalů, netrénovanosti a kil navíc.


Pomalu ale jistě

Navrhněte si osobní plány pro realizaci pohybu, který by vás měl bavit. Ideální by bylo dosažení takového stavu, že pokud byste se aktivně nehýbali, pohyb by vám chyběl. Je třeba počítat i s tím, že než se pohyb stane samozřejmou součástí vašeho života, může to chvíli trvat.

Opakovaně přestáváte kouřit, začínáte hubnout nebo začínáte cvičit. Příčiny recidivy mohou být různé – od stresových spouštěčů (nemoc, problémy v práci, v rodině apod.) až po fakt, že jste se snažili o radikální změnu naráz. Máme zkušenosti, že čím menší je změna, tím je trvalejší. Proto netrhejte rekordy.

Články k tématu Jak si více užívat života i s cukrovkou

 • Co je nezbytné vědět o cukrovce

  Co je nezbytné vědět o cukrovce

  · 2 minuty čtení
  • DIA

  Diabetes mellitus neboli cukrovka je název pro skupinu chronických onemocnění, která charakterizuje metabolická porucha. Mezi dva základní typy patří diabetes mellitus 1. typu, při kterém vzniká naprostý nedostatek inzulinu v těle. Jedná se o typ, který je mnohem vzácnější.

 • Glifloziny a léčba diabetu

  Glifloziny a léčba diabetu

  · 4 minuty čtení
  • DIA

  Účinná a efektivní léčba diabetu 2. typu s pomocí skupiny léků nesoucí název glifloziny. Glifloziny kromě udržení normální hladiny krevního cukru působí i na přidružená onemocnění cukrovky. Pomáhají snížit tělesnou hmotnost (vylučováním cukru z těla) i krevní tlak.

 • Diabetická retinopatie – příznaky a prevence

  Diabetická retinopatie – příznaky a prevence

  · 2 minuty čtení
  • DIA

  Co to je? Jak ji poznat? A jak jí předcházet? Nejdůležitější pro prevenci vzniku a rozvoje diabetické retinopatie je důsledná kompenzace cukrovky s důrazem na stabilizaci hladiny cukru v krvi (glykemie).