PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

21 článků
V roce 2012 jsem dokončil studium Farmaceutické fakulty v Hradci Králové. Zde jsem následně absolvoval doktorské studium, při němž jsem se věnoval výzkumu nových léčiv a jejich analýze v biologickém materiálu. V rámci úspěšného týmu jsem se zúčastnil řady mezinárodních projektů včetně publikací v odborných zahraničních časopisech. Po obhájení disertační práce vedla má cesta do lékárny. V roce 2016 jsem nastoupil na pozici lékárníka v liberecké pobočce Dr.Max. Moje zaujetí a záliba v číslech, moderních trendech a technologiích mě v rámci společnosti postupně dovedly k novým projektům – aktuálně zajišťuji odborné a provozní vedení několika e-shopových poboček. Současně se jako autor podílím na publikování článků se zdravotní tematikou, což mi pomáhá sledovat aktuální dění v oboru. Ve volném čase se věnuji cestování a počítačovým hrám. V pracovním i osobním životě zastávám přístup „Když už něco děláš, dělej to pořádně!“.
 • Nachlazení – příznaky, přenos a léčba

  Nachlazení je nejběžnějším zdravotním problémem, s nímž se každoročně potýkáme. Častěji stonají děti, nevyhýbá se však ani dospělým. Jedná se o onemocnění vyvolané viry, na rozdíl od chřipky má však mírnější průběh. Jak nachlazení efektivně léčit, abyste zabránili nepříjemným komplikacím?
  Nachlazení – příznaky, přenos a léčba
 • Kašel u dospělých – vznik a léčba

  Kašel patří mezi nejběžnější potíže, při nichž se vydáváme do lékárny pro volně prodejný lék. Samoléčbou je zpravidla možné zvládnout akutní kašel, který bývá projevem infekce dýchacích cest, chronický kašel je naopak třeba řešit s lékařem. Jak vybrat vhodný lék na kašel a podle čeho vybírat?
  Kašel u dospělých – vznik a léčba
 • Akutní zánět průdušek (bronchitida) – příznaky a léčba

  Akutní zánět průdušek neboli akutní bronchitida je onemocnění typické pro chladnější měsíce roku. Pokud vás nebo vaše děti začne trápit nepříjemný kašel provázený bolestí na hrudníku a zvýšenou teplotou, může se jednat právě o toto onemocnění. Přečtěte si, jak zánět průdušek poznat, jak si ulevit od potíží a kdy se raději vydat pro radu k lékaři.
  Akutní zánět průdušek (bronchitida) – příznaky a léčba
 • Ulcerózní kolitida – příznaky, diagnostika a léčba

  Ulcerózní kolitida je chronické onemocnění střevní sliznice postihující tlusté střevo. Typickými příznaky bývají křečovité bolesti břicha a průjem. Tyto epizody se střídají s klidovým stavem. Včasným odhalením nemoci se dá předejít pozdějším komplikacím. Více informací o příznacích, léčbě a dietě se dočtete v článku.
  Ulcerózní kolitida – příznaky, diagnostika a léčba
 • Klíšťová encefalitida – příznaky, léčba a očkování

  Klíšťová encefalitida je závažné neurologické onemocnění způsobené virem přenášeným klíšťaty. Onemocnění, které u v ČR ročně propukne až u 1000 lidí, může bohužel mít dlouhodobé či dokonce trvalé následky. Účinnou prevenci této nemoci představuje očkování. Kdy je očkování možné i kompletní informace o této obávané nemoci, jsme pro vás shrnuli v našem článku.
  Klíšťová encefalitida – příznaky, léčba a očkování
 • Intolerance neboli nesnášenlivost laktózy

  Rádi byste si pochutnali na zmrzlině, mléčném koktejlu nebo na sklenici vychlazeného mléka, ale raději si mléčné výrobky odepřete, protože vám po nich není dobře? Jestliže u vás po konzumaci mléčných výrobků následují nepříjemné trávicí obtíže, patrně trpíte intolerancí laktózy.
  Intolerance neboli nesnášenlivost laktózy
 • Atopický ekzém – příčiny, příznaky a léčba

  Atopický ekzém či atopická dermatitida je chronické onemocnění kůže, kterým trpí zejména děti, přetrvat může však až do dospělosti. Má velmi nepříjemné projevy, navíc bývá zátěží i z psychologického hlediska. Jak se o pokožku při léčby atopického ekzému starat a lze se ho zbavit?
  Atopický ekzém – příčiny, příznaky a léčba
 • Pro zdravou imunitu celé rodiny

  Nástup do školy či školky, sychravý podzim i dlouhé zimní měsíce jsou tradičně obdobími, kdy je třeba více dbát na ochranu před viry a nachlazením. Správně fungující imunitní systém je totiž klíčem k prevenci infekčních onemocnění nebo k jejich lehčímu průběhu. Jak nejlépe imunitu podpořit?
  Pro zdravou imunitu celé rodiny