Přeskočit na hlavní obsah
PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

42 článků
V roce 2012 jsem dokončil studium Farmaceutické fakulty v Hradci Králové. Zde jsem následně absolvoval doktorské studium, při němž jsem se věnoval výzkumu nových léčiv a jejich analýze v biologickém materiálu. V rámci úspěšného týmu jsem se zúčastnil řady mezinárodních projektů včetně publikací v odborných zahraničních časopisech. Po obhájení disertační práce vedla má cesta do lékárny. V roce 2016 jsem nastoupil na pozici lékárníka v liberecké pobočce Dr. Max. Moje zaujetí a záliba v číslech, moderních trendech a technologiích mě v rámci společnosti postupně dovedly k novým projektům – aktuálně zajišťuji odborné a provozní vedení několika e-shopových poboček. Současně se jako autor podílím na publikování článků se zdravotní tematikou, což mi pomáhá sledovat aktuální dění v oboru. Ve volném čase se věnuji cestování a počítačovým hrám. V pracovním i osobním životě zastávám přístup „Když už něco děláš, dělej to pořádně!“.
  • Antibiotická rezistence – příčiny a prevence

    Antibiotická rezistence – příčiny a prevence

    Antibiotika představují jeden z největších pokroků v dějinách medicíny. Díky nim se podařilo zachránit miliony životů. Dnes ale čelíme vážnému problému – bakterie se naučily antibiotika překonávat. Tento jev, známý jako antibiotická rezistence, významně ohrožuje účinnost léčby infekcí. V článku si vysvětlíme, jak rezistence vzniká, proč je nebezpečná a jak můžeme její šíření zpomalit. 
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

    · 4 minuty čtení
  • Jarní detox zvládne každý – naše tipy

    Jarní detox zvládne každý – naše tipy

    Příchod jara mnoho z nás považuje za určitý restart. Je typické probrat šatník nebo provést důkladný jarní úklid a zbavit se nepotřebných věcí. Takový jarní úklid, nebo chcete-li očistu, můžete dopřát i svému tělu. Na jaře jsou k tomu navíc optimální podmínky. Přečtěte si, jak jarní detox nastavit tak, abyste ho hravě zvládli.
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

    · 5 minut čtení
  • Metabolický syndrom – příčiny a léčba

    Metabolický syndrom – příčiny a léčba

    Slyšeli jste již o metabolickém syndromu? Jedná se o soubor rizikových faktorů, které souvisí s vyšším rizikem rozvoje kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky 2. typu a dalších onemocnění. Týká se každého pátého dospělého člověka v České republice. Jak se pozná, komu nejvíce hrozí a jak mu předcházet?
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

    · 7 minut čtení
  • Angína – příznaky, léčba a rozdíly od běžné bolesti v krku

    Angína – příznaky, léčba a rozdíly od běžné bolesti v krku

    Silná bolest v krku, obtížné polykání, horečka a schvácenost – to jsou typické příznaky angíny, tedy akutního zánětu krčních mandlí. Jedná se o onemocnění, které se vyskytuje spíše v dětském věku, onemocnět mohou ale i dospělí. Co angínu způsobuje, jak se léčí a proč je důležité pečlivě dodržovat léčebný režim, se dozvíte v následujícím článku.
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

    · 6 minut čtení
  • Atopický ekzém – formy, příčiny a léčba

    Atopický ekzém – formy, příčiny a léčba

    Atopický ekzém či atopická dermatitida je chronické onemocnění kůže, kterým trpí zejména děti, přetrvat může však až do dospělosti. Má velmi nepříjemné projevy, navíc bývá zátěží i z psychologického hlediska. Jak se o pokožku při léčby atopického ekzému starat a lze se ho zbavit?
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

    · 11 minut čtení
  • Opar – příznaky a léčba

    Opar – příznaky a léčba

    Opar se objeví vždy v tu nejméně vhodnou chvíli. Čeká vás důležitá schůzka nebo jiná společenská událost a už je tu známé brnění rtů, které předznamenává vznik bolestivých puchýřků. Neléčený opar se může hojit i týdny, naštěstí jsou k dispozici léky a další přípravky, které dobu hojení dovedou významně zkrátit. V našem článku vám poradíme, co na opary platí.
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

    · 6 minut čtení
  • Kašel u dospělých – vznik a léčba

    Kašel u dospělých – vznik a léčba

    Kašel patří mezi nejběžnější potíže, při nichž se vydáváme do lékárny pro volně prodejný lék. Akutní kašel je nejčastěji projevem infekce dýchacích cest, kašel chronický zase projevem astmatu, chronické bronchitidy nebo CHOPN. Akutní kašel je zpravidla možné zvládnout samoléčbou, chronický ovšem vyžaduje odbornou péči lékařů. Jak vybrat vhodný lék na kašel, jaké jsou možnosti a podle čeho vybírat,...
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

    · 7 minut čtení
  • Nachlazení – příznaky, přenos a léčba

    Nachlazení – příznaky, přenos a léčba

    Nachlazení je nejběžnějším zdravotním problémem, s nímž se každoročně potýkáme. Jedná se o onemocnění vyvolané viry, na rozdíl od chřipky má však mírnější průběh. Rýma, ucpaný nos, zvýšená teplota či kašel trápí nejčastěji děti, ale nevyhýbá se ani dospělým. Jak nachlazení efektivně léčit, abyste zabránili nepříjemným komplikacím?
    PharmDr. Jan Bureš Ph.D.

    · 8 minut čtení

Upozornění