Kožní problémy

  (8)
 • Zarostlé chloupky – jak vznikají, kde se tvoří a jak jim předcházet

  Jako zarostlý chloupek označujeme stav, kdy vlasový stvol nevyroste nad kůži, ale zůstane pod jejím povrchem, kde vyvolá zánětlivou reakci. Většinou se problém vyřeší sám, někdy je však procesu hojení trochu pomoci. Jak se se zarostlými chloupky vypořádat?
  Zarostlé chloupky – jak vznikají, kde se tvoří a jak jim předcházet
 • Impetigo – příznaky, prevence a léčba

  Impetigo je nejčastější dětskou kožní bakteriální infekcí. Typickým projevem jsou medově zbarvené krusty, které se v postižené oblasti tvoří.  Impetigo je nejčastěji vyvoláno zlatým stafylokokem. Jak impetigo vypadá, jak se léčí a jak se bránit jeho rychlému šíření?
  Impetigo – příznaky, prevence a léčba
 • Kopřivka u dětí: příčiny, příznaky, léčba

  Kopřivka – drobné, začervenalé a výrazně svědící pupínky, které v důsledku alergické reakce nehezky pokryjí kůži vašeho potomka. Jaké jsou její nejčastější příčiny a co dělat, aby kopřivka co nejdříve odezněla, vám poradíme na následujících řádcích.
  Kopřivka u dětí: příčiny, příznaky, léčba
 • Rosacea - příčiny a léčba

  Rosacea neboli růžovka je chronické zánětlivé kožní onemocnění, které se projevuje zejména zarudnutím v obličeji. Mezi typické příznaky rosacey, patří výskyt trvale rozšířených krevních cév. Nejčastěji propuká v dospělosti mezi 30. a 60. rokem života.
  Rosacea - příčiny a léčba
 • Svrab – příznaky a léčba

  Svrab patří mezi vysoce nakažlivá infekční onemocnění postihující kůži, které je způsobeno mikroskopickými roztoči. Způsobuje silné svědění a pokud není svrab léčený, může způsobit i nepříjemné komplikace. Jak svrab poznat i jak se ho co nejrychleji zbavit, vám poradíme na následujících řádcích.
  Svrab – příznaky a léčba
 • Jak ošetřit puchýře?

  Puchýře, otlaky či mozoly vznikají nejčastěji v důsledku nevhodné obuvi či kloubních deformit na chodidlech. Svou roli hraje důležitou i délka pobytu v dané obuvi, tření i nadměrné pocení. Nejčastěji vznikají puchýře na chodidlech, a to na patě a na prstech u nohou.
  Jak ošetřit puchýře?
 • Jak ošetřit drobná poranění kůže?

  Při cestování, na túrách i sportu, ale také v běžném provozu domácnosti. Tam všude vás mohou potkat drobná poranění. Nejčastěji se jedná o odřeniny, puchýře, či drobná řezná poranění. Jaké jsou možnosti ošetření a jaké přípravky vám pomohou urychlit jejich hojení?
  Jak ošetřit drobná poranění kůže?
 • Opruzeniny nejsou zdaleka jen problémem miminek

  Opruzeniny, odborně intertrigo nebo lidově zkrátka „vlk“, označují nepříjemný a bolestivý zánět kůže, který vzniká v místech těla, kde je vlhko, teplo a kde o sebe kůže tře. Zejména v teplých měsících roku, kdy se přidá ještě zvýšené pocení, není vznik opruzenin ničím zvláštním. Jak se s nepříjemným problémem vypořádat?
  Opruzeniny nejsou zdaleka jen problémem miminek