
Dr.Max Náplasti na puchýře a odřeniny
5 ks
Zdravotnické prostředky
- Expres po Praze
Puchýře, otlaky či mozoly vznikají nejčastěji v důsledku nevhodné obuvi či kloubních deformit na chodidlech. Často hraje důležitou roli i délka pobytu v dané obuvi, tření, či nadměrné pocení. Nejčastěji vznikají tlakové puchýře na chodidlech, zejména na patě a na prstech u nohou (tzv. puchýře z bot).Vznikají působením opakovaného tření, které vede k uvolnění povrchové vrstvy kůže, pod níž se začne hromadit tkáňová tekutina. Právě tlak tekutiny na podkladovou vrstvu způsobuje bolest.
Tření, vhlkost, špatně padnoucí boty či podpatky stojí velmi často za nepříjemnou a bolavou záležitostí, kterou puchýře bezesporu jsou. Obvykle se postižená část uzdraví během jednoho či dvou týdnů. Co ale dělat, když potřebujete například dále fungovat v té samé obuvi, která vám potíž způsobila? Problém s puchýřem řešil někdy už asi každý, dámy v podpatkách i sportovci, kteří musí v tretrách či kopačkách absolvovat letní soustředění v tropických teplotách. Dáme vám návod, jak si s puchýřem co nejlépe poradit.
V případě drobných, neporušených puchýřů sáhněte po náplasti na puchýře. Ideální řešení představuje tzv. hydrokoloidní náplast, pod kterou puchýř splaskne a také se rychleji zahojí. Velký puchýř, u kterého hrozí stržení, je lepší propíchnout vydezinfikovanou jehlou a po vysušení jej také přelepit hydrokoloidní nebo gelovou náplastí. Prasklý puchýř je potřeba nejprve omýt, vydezinfikovat a poté jej také překrýt náplastí na puchýře. Další možností ošetření je nanesení hojivého gelu (tzv. hydrogel) a překrytí i běžnou náplastí na rány.
K podpoře hojení a péči o puchýře se hodí masti, krémy či spreje s obsahem panthenolu, zinku, kyseliny hyaluronové, měsíčku či heřmánku. Jimi je vhodné puchýř promazávat do úplného zhojení.
K úplnému zhojení zpravidla dochází do 3 týdnů. V současné době se dává přednost tzv. vlhkému hojení, které významně urychluje léčbu puchýřů. V případě nehojících se puchýřů, při zanícení puchýře (hnisání puchýře) nebo v případě výskytu puchýře u diabetika je vhodné raději vyhledat lékaře.
5 ks
Zdravotnické prostředky
náplast 8 ks
Zdravotnické prostředky
náplast na paty 5 ks
Zdravotnické prostředky
8 ml
Kosmetika
Mozoly na nohou vznikají nahromaděním odumřelé kůže v místě tření či zvýšeného tlaku. Tuto zhrublou kůži je vhodné každý večer po koupeli promazávat mastí na mozoly, obsahující například ureu či kyselinu salicylovou. Nezbytné je také její odstraňování během pedikúry a pravidelná péče o chodidla.
1 pár
Kosmetika
100 ml
Kosmetika
177 ml
Kosmetika
pemza antibakteriální 1 ks
Ostatní
Svou roli v hojení puchýřů má i správná výživa, bohatá zejména na vitamin C a zinek. Ke zmírnění bolesti můžete použít i chladivé obklady, nikdy však nepřikládejte ledový obklad přímo na holou kůži.
Prevencí vzniku otlaků a puchýřů je používání vhodných ponožek (změkčené v exponovaných místech) a obuvi. Při plánované náročné aktivitě noste raději dvoje ponožky, k tření dochází mezi nimi, a ne na kůži. Využít lze i tyčinky, které na kůži vytvoří ochrannou vrstvu, a nedochází tak k nechtěnému tření. Místa vystavená zvýšenému tření je možné chránit také náplastí. V případě častého vzniku otlaků na chodidlech používejte ortopedické či gelové vložky do obuvi. Nezapomínejte také, že ve vlhkém prostředí vznikají puchýře snadněji, proto dbejte na dostatečné vyvětrání obuvi.
Zdroje:
Při cestování, na túrách i sportu, ale také v běžném provozu domácnosti. Tam všude vás mohou potkat drobná poranění. Nejčastěji se jedná o odřeniny, puchýře, či drobná řezná poranění. Jaké jsou možnosti ošetření a jaké přípravky vám pomohou urychlit jejich hojení?