Močové a pohlavní orgány

  (9)
 • Ledvinové kameny – příznaky, příčiny a léčba

  Ledvinové kameny (též močové kameny) jsou poměrně častým onemocněním. Nejedná se o vlastní onemocnění ledvin, vznik ledvinových kamenů je zpravidla následkem nezdravého stavu organismu. Proč ledvinové kameny vznikají, jak se projevují a lze je léčit?
  Ledvinové kameny – příznaky, příčiny a léčba
 • Endometrióza - příznaky, vyšetření a léčba

  Endometrióza postihuje 5–15 % žen v plodném věku. Patří tak mezi poměrně častá, přesto málo známá chronická a bolestivá ženská onemocnění. Je způsobena přítomností endometria (tj. děložní sliznice neboli výstelky dělohy) mimo dělohu. Nejčastěji zasahuje další orgány v malé pánvi - pobřišnici, vaječníky, močový měchýř či střevo. Prakticky ale může zasáhnout jakoukoli tkáň v těle, kromě srdce...
  Endometrióza - příznaky, vyšetření a léčba
 • Nepodceňujte sexuální zdraví

  O sexuálním životě našich předků jsme se v dějepise sice neučili, nicméně dochovaly se nám mnohé pozůstatky, díky nimž dnes například víme, že již před 30 tisíci lety používali lidé první erotické pomůcky.
  Nepodceňujte sexuální zdraví
 • Zánět močových cest - příznaky a rizikové faktory

  Zánět neboli též infekce močových cest se bohužel vyskytuje od nejútlejšího věku. U dětí se jedná hned po infekci dýchacích cest o druhou nejčastěji se vyskytující bakteriální infekci. Poznáme ji obvykle podle nepříjemných příznaků při močení.
  Zánět močových cest - příznaky a rizikové faktory
 • Co pomůže při infekci močových cest?

  Infekce močových cest je typickou letní diagnózou, zejména u žen. Nechvalně známý „zánět močáku“ je velmi nepříjemný, a pokud se objeví první palčivé příznaky při močení, je vhodné reagovat velmi rychle. Jaké jsou nejčastější příčiny zánětu, lze ho při včasném podchycení zastavit a kdy je lepší variantou vydat se rovnou k lékaři? Podrobnosti se dozvíte v našem článku.
  Co pomůže při infekci močových cest?
 • Vaginální suchost

  Vaginální suchost trápí čas od času v produktivním věku minimálně každou druhou ženu. Na vině jsou především výkyvy v hladinách ženských pohlavních hormonů, estrogenů. Jaká je nejúčinnější pomoc a čeho se v péči o intimní partie vyvarovat, vám poradíme v našem článku.
  Vaginální suchost
 • Onemocnění prostaty

  Prostata je mužský pohlavní orgán uložený pod močovým měchýřem. S  věkem dochází k  jejímu zvětšování, což má za následek změny při močení.
  Onemocnění prostaty
 • Co pomůže při vaginální mykóze?

  Vaginální mykóza je nepříjemné onemocnění vaginy a jejím nejčastějším původcem je kvasinka Candida albicans. Kvasinky jsou součástí běžné mikroflóry a neškodí, dokud se nepřemnoží. Až 75 % žen onemocní alespoň jednou za život vaginální mykózou. U mnoha z nich dochází k tomuto onemocnění opakovaně.
  Co pomůže při vaginální mykóze?