Mgr. Radka Grec

Mgr. Radka Grec

61 článků
Od malička mi lékárna voněla. Často jsem do ní chodila pro letáčky, za kapesné jsem si kupovala hroznové cukry a vitaminy, později i kosmetiku. To, že bych v lékárně jednou ráda pracovala, jsem věděla již na základní škole a nikdy jsem této volby nelitovala. Jasně, že to není vždy snadné, některé dny jsou opravdu náročné. Přesto vidím v práci v lékárně smysl, my lékárníci jsme takoví snadno dostupní zdravotní rádci. A protože ne vždy můžete mít nějakého lékárníka po ruce, jsem moc ráda, že můžu tvořit texty do naší on-line poradny. Jsem maminkou dvou malých sportovců, a i já ve svém volném čase ráda sportuji. Proto jsou mi nejbližší témata dětských nemocí, úrazů, pohybové medicíny a jako ženě i péče o pleť a dermokosmetika.
 • Angína – druhy a léčba

  Silná bolest v krku, obtížné polykání, horečka a schvácenost – to jsou typické příznaky angíny, tedy akutního zánětu krčních mandlí. Jedná se o onemocnění, které se vyskytuje spíše v dětském věku, onemocnět mohou ale i dospělí. Co angínu způsobuje, jak se léčí a proč je důležité pečlivě dodržovat léčebný režim, se dozvíte v následujícím článku.
  Angína – druhy a léčba
 • Jak poznat a léčit natažený nebo natržený sval?

  Ať už jste rekreační nebo profesionální sportovci, pravděpodobně jste se již setkali s některým ze svalových namožení a poranění. Jak poznat a nezaměnit namožený a natržený sval a co je to svalová křeč? A jak je správně zaléčit, aby se svalové zranění nevrátilo?
  Jak poznat a léčit natažený nebo natržený sval?
 • Bolest v uších – zánět zvukovodu

  Onemocnění uší bývá obvykle nepříjemné a bolestivé. Obzvláště u dětí jsou častým problémem, ale vyhýbají se ani dospělým. Obvykle přicházejí velmi náhle a mnohdy se také opakovaně vrací. Jaké jsou nejčastější příčiny, jak bolest v uchu léčit a jak uši před případnými potížemi chránit, vysvětlíme v našem článku.
  Bolest v uších – zánět zvukovodu
 • Únava a vyčerpání – jak je zvládnout?

  Únava a vyčerpání a s nimi spojené pocity slabosti, ospalosti a nedostatku energie občas potkají každého z nás. Mohou souviset s příliš náročnou prací, dlouhodobým fyzickým či psychickým vypětím nebo se změnou ročního období. Únava bývá přirozeně také častá u těhotných žen. Jak se s únavou efektivně vypořádat a co je to chronický únavový syndrom, se dozvíte v našem článku.
  Únava a vyčerpání – jak je zvládnout?
 • Kašel u dětí – jak jej správně léčit

  U dětí patří kašel společně s rýmou k nejčastějším projevům nachlazení a infekce dýchacích cest, zejména v předškolním věku. Jak kašel u dětí léčit, aby se mohly opět co nejdříve vrátit za kamarády do školky nebo do školy? Poradíme v našem článku.
  Kašel u dětí – jak jej správně léčit
 • Křeče a bolesti svalů

  Svalová řeč postihne během života téměř každého z nás. Náhlá, ostrá bolest trvající od pár sekund po několik minut je natolik nepříjemný a bolestivý problém, že člověka v danou chvíli doslova paralyzuje. Silná křeč může navíc přejít v bolest postiženého svalu. Co křeče způsobuje a jak jim lze předejít, vysvětlíme v našem článku.
  Křeče a bolesti svalů
 • Těžké nohy – příčiny a pomoc

  Pocit těžkých nohou je často spojen s bolestí nohou a jejich otoky, především okolo kotníků. Nejčastější příčinou těžkých nohou je tzv. chronická žilní nedostatečnost, která v různé míře postihuje více než polovinu populace, častěji ženy. Jak nepříjemné pocity v dolních končetinách mírnit a co přináší úlevu?
  Těžké nohy – příčiny a pomoc
 • Horečka a zvýšená teplota

  Horečka i zvýšená teplota jsou jedním z nejúčinnějších způsobů, jak tělo bojuje s infekcí. Představují pro nás v podstatě varovný signál nástupu virového nebo bakteriálního onemocnění. Mohou přijít ale také po očkování či přehřátí organismu spojeném s dehydratací. V jakém okamžiku je potřeba zvýšenou tělesnou teplotu řešit, jak horečku nejlépe srazit a jsou vždy potřeba léky? 
  Horečka a zvýšená teplota