Mgr. Radka Grec

Mgr. Radka Grec

35 článků
Od malička mi lékárna voněla. Často jsem do ní chodila pro letáčky, za kapesné jsem si kupovala hroznové cukry a vitaminy, později i kosmetiku. To, že bych v lékárně jednou ráda pracovala, jsem věděla již na základní škole a nikdy jsem této volby nelitovala. Jasně, že to není vždy snadné, některé dny jsou opravdu náročné. Přesto vidím v práci v lékárně smysl, my lékárníci jsme takoví snadno dostupní zdravotní rádci. A protože ne vždy můžete mít nějakého lékárníka po ruce, jsem moc ráda, že můžu tvořit texty do naší on-line poradny. Jsem maminkou dvou malých sportovců, a i já ve svém volném čase ráda sportuji. Proto jsou mi nejbližší témata dětských nemocí, úrazů, pohybové medicíny a jako ženě i péče o pleť a dermokosmetika.
 • Jak na kojeneckou koliku a nadýmání dětí?

  Zažívací a střevní potíže dětí bývají častým tématem diskuzí mezi maminkami a také návštěv u pediatra. Důvodem bolení bříška a pláče u miminek může být kojenecká kolika, u větších dětí způsobuje problémy nevhodný jídelníček. Jak nadýmání u dětí řešit?
  Jak na kojeneckou koliku a nadýmání dětí?
 • Jak ošetřit drobná poranění kůže?

  Při cestování, na túrách i sportu, ale také v běžném provozu domácnosti. Tam všude vás mohou potkat drobná poranění. Nejčastěji se jedná o odřeniny, puchýře, či drobná řezná poranění. Jaké jsou možnosti ošetření a jaké přípravky vám pomohou urychlit jejich hojení?
  Jak ošetřit drobná poranění kůže?
 • Mykóza číhá na každém kroku

  Plísňové infekce jsou nejčastější onemocnění nehtů, které se bohužel rády vracejí a opakují. Jedná se o přenosné a nepříjemné infekční onemocnění vyvolané houbami, nejčastěji dermatofyty nebo kvasinkami. Jak nehtovou mykózu poznat a jak se jí zbavit, poradíme v našem článku.
  Mykóza číhá na každém kroku
 • Nadýmání a nadměrná plynatost – jak se jich zbavit

  Nadýmání neboli plynatost je zvýšené množství plynu ve střevech. Je doprovázeno pocity plnosti, nafouknutí, tlaku až silné bolesti břicha a také kručením ve střevech. Jak můžete nadýmání vyřešit a kdy už mohou značit vážnější problém, vám poradíme v našem článku.
  Nadýmání a nadměrná plynatost – jak se jich zbavit
 • Opotřebení kloubů a vznik artrózy

  K opotřebení kloubů dochází při jejich nadměrném přetěžování a přirozeně také v důsledku stárnutí. Kloubní chrupavka s věkem ztrácí pevnost i pružnost, ztenčuje se a objevuje se poškození a bolest kloubů, artróza. Nejvíce takto trpí velké klouby – kolena, kyčle a ramena.
  Opotřebení kloubů a vznik artrózy
 • Jak ošetřit puchýře?

  Puchýře, otlaky či mozoly vznikají nejčastěji v důsledku nevhodné obuvi či kloubních deformit na chodidlech. Svou roli hraje důležitou i délka pobytu v dané obuvi, tření i nadměrné pocení. Nejčastěji vznikají puchýře na chodidlech, a to na patě a na prstech u nohou.
  Jak ošetřit puchýře?
 • Únava po prodělaném onemocnění Covid-19

  Únava je jedním z nejčastěji popisovaných příznaků tzv. postcovidového syndromu, tedy syndromu, s nímž se setkává mnoho pacientů pro prodělaném onemocnění COVID-19. 
  Únava po prodělaném onemocnění Covid-19
 • Plíce a postcovidový syndrom: Jak se dostat zpět do formy?

  V souvislosti s onemocněním COVID 19 se u mnoha lidí, kteří touto nemocí prošli, setkáváme i s tzv. postcovidovým syndromem. Jedná se o soubor rozličných příznaků, přičemž nejčastěji jsou postiženy dolní dýchací cesty a plíce.
  Plíce a postcovidový syndrom: Jak se dostat zpět do formy?