Acylpyrin 10 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: ACYLPYRIN
Acylpyrin 10 tablet je lék při chřipce a nachlazení. Snižuje horečku a potlačuje bolest, provázející chřipkové onemocnění.
55

O produktu

50025269

Lék při chřipce a nachlazení. Snižuje horečku a uleví od bolesti. Acylpyrin 10 tablet obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která snižuje horečku a potlačuje mírnou až střední bolest hlavy, kloubů a svalů, provázející chřipkové onemocnění. Ulevuje od bolesti hlavy, zubů, bolesti v zádech a při menstruaci. Ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Bez doporučení lékaře mohou přípravek užívat dospělí a mladiství od 16 let.


Dávkování

Dospělí a mladiství od 16 let: 1-2 tablety každých 4-8 hodin. Tabletu zapijte vhodnou tekutinou nejlépe zásaditou minerálkou. Užívejte po jídle. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny. Maximální dávka je 8 tablet denně. Pokud horečka neklesne do 3 dnů nebo do 5 dnů neustoupí bolesti nebo se Váš stav zhorší, poraďte se o dalším užívání přípravku se svým lékařem. Bez porady s lékařem jej neužívejte déle než 7 dnů i pokud příznaky onemocnění ustupují.

Složení

Léčivá látka: Acidum acetylsalicylicum (kyselina acetylsalicylová) 500 mg v 1 tabletě. Pomocné látky: je bramborový škrob, mastek.

Upozornění

Neužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku. Kyselina acetylsalicylová se nesmí podávat dětem a mladistvým do 16 let v průběhu horečnatého onemocnění. Děti a mladiství do 16 let smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.