Prostata

  (6)
Seřadit podle
 • Prostakan Forte

  120 tobolek
  Při častém močení a zvětšené prostatě.
 • Prostamol uno 320 mg

  90 měkkých tobolek
  Působí na zbytnělou prostatu a zmírňuje obtíže s močením.
 • Prostamol uno 320 mg

  30 měkkých tobolek
  Působí na zbytnělou prostatu a zmírňuje obtíže s močením.
 • Extrakty z plodu Saw palmetto a kořene kopřivy napomáhají ke zdravé prostatě.
 • Prostamol uno 320 mg

  60 měkkých tobolek
  Působí na zbytnělou prostatu a zmírňuje obtíže s močením.
 • Při častém močení a zvětšené prostatě.
  Prostata

  Prostata

  Potíže s častým močením u mužů po 50. roce věku obvykle souvisejí s onemocněním, které nazýváme benigní hyperplazie prostaty (BHP). Jedná se nezhoubné onemocnění prostaty, které však může výrazně snižovat kvalitu života. Jeho podstatou je nenápadné, pomalé a postupné zvětšování prostaty, která utlačuje močový měchýř a močovou trubici. Zvětšená či zbytnělá prostata je pak příčinou nepříjemných obtíží s močením. Pro pacienty bývá nejvíce obtěžujícím příznakem již zmíněné časté močení, zejména v noci. Dalšími příznaky zvětšené prostaty mohou být oddálený počátek močení, obtížné močení, neoddalitelná potřeba močit nebo pocit nedokonale vyprázdněného močového měchýře. Nezřídka mezi první příznaky tohoto onemocnění prostaty patří také poruchy sexuálních funkcí (poruchy erekce, ejakulace či snížení libida). Benigní hyperplazie prostaty může být i rizikovým faktorem pro rozvoj dalších onemocnění uro-genitálního traktu, jmenujme např. infekce močových cest nebo zánět prostaty (prostatitida).

  K léčbě mírných obtíží s močením spojených se zvětšenou prostatou se užívají volně prodejné léky rostlinného původu. Nejčastěji používanou aktivní látkou obsaženou v těchto lécích je výtažek z plodů palmy plazivé (též palma sabalová), latinsky Serenoa repens.

  Extrakt ze serenoy je běžně součástí i kombinovaných doplňků stravy určených pro muže k udržení normální funkce prostaty. Další bylinou, která prospívá zdraví prostaty, je kopřiva dvoudomá (Urtica dioica). Kopřiva zároveň napomáhá vylučování vody z organismu a přispívá ke správné činnosti ledvin, jejichž funkce může být v závažných případech hyperplazie prostaty ohrožena (v důsledku tlaku zadržované moči).

  Z dalších aktivních složek pro mužské zdraví zmiňme dva důležité minerály, a to zinek a selen. Zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi a též k normální plodnosti a udržuje reprodukční schopnosti. Selen přispívá k normální spermatogenezi a správné funkci imunitního systému.

  Problémy s vyprazdňováním močového měchýře spojené se zbytnělou prostatou mohou u některých pacientů vést ke zvýšenému výskytu infekcí močových cest. V tomto případě při počátečních a mírných obtížích mohou pomoci rostlinné léky (zeměžluč, libeček, rozmarýn, terpeny). Terpeny podporují prokrvení ledvin, tím zvyšují tvorbu moči a podporují čištění močových cest od bakterií, které nejčastěji vyvolávají infekce močových cest. Pomáhají také při mírnění křečí.