Parfémy (204)

Jak vybrat ten správný parfém? 

Nahlédněte do našeho Průvodce světem vůní

Seřadit podle
toaletní voda pro muže 60 ml
Svěží fougerová toaletní voda s bylinnými tóny pro aktivního muže.
pánská toaletní voda 60 ml
Svěží akvatická vůně s tóny moře pro aktivního muže plného energie.
denní krém + mýdlo + parfém Rose Oil Of Bulgaria
Voňavá sada produktů na tělo i tvář rozmazlí vaše čichové buňky.
toaletní voda 100 ml + deo stick 75 g
Zaujme mořskými, kořeněnými a bylinnými tóny a svěžestí jabloňových květů.
parfém 90 ml + tělové mléko 125 ml
Luxusní, smyslná, květinově-orientální vůně v setu s výživným tělovým mlékem.
toaletní voda 100 ml + sprchový gel 100 ml
Potěší smysly moderních mužů, kterým imponuje elegance a vytříbený styl.
toaletní voda 60 ml + sprchový gel 75 ml
Provoní a osvěží pokožku příjemnou dřevitou vůní.
toaletní voda 100 ml
Okouzlí vás sladkými tóny vanilky, pačuli a šťavnatého ovoce.
toaletní voda 100 ml
Zahalí vás do nádherné vůně ovoce, dřeva a květin.
parfémovaná voda pro ženy 30 ml
Nádherná květinová vůně, vhodná do společnosti i na denní nošení.
toaletní voda 10 ml
Zahalí vás do nádherné vůně ovoce, dřeva a květin.
toaletní voda 100 ml
Okouzlí vás kombinací dřevitých a kořeněných akordů se zemitým podtónem.
toaletní voda 100 ml
Zahalí vás do nádherné vůně plné kořeněných a sladkých akordů.
toaletní voda 10 ml
Zahalí vás do nádherné vůně plné kořeněných a sladkých akordů.
parfémovaná voda pro muže 100 ml
Vůně plná nádherných vonných esencí pro sebejistého a vášnivého muže.
toaletní voda pro ženy 50 ml
Dámská toaletní voda s květinově-ovocnou vůní. Vhodná na každodenní nošení.
toaletní voda pro ženy 100 ml
Dámská toaletní voda s květinově-ovocnou vůní. Vhodná na každodenní nošení.
toaletní voda 10 ml
Vůně do kabelky vás zahalí do kořenitě-dřevitých tónů. Na denní nošení.
toaletní voda pro ženy 30 ml
Květinová vůně, jež osloví květinovými tóny. Vhodná pro každodenní nošení.
toaletní voda pro ženy 30 ml
Dámská toaletní voda s květinově-ovocnou vůní. Vhodná na každodenní nošení.
50 ml
Pohladí vaše smysly květinově-ovocnou vůní a přinese vám pocit svěžesti.
parfémovaná voda pro ženy 100 ml
Vůně plná omamných květinových akordů. Pro moderní ženu, jež ví, co chce.
toaletní voda pro muže 100 ml
Evokuje ryzí mužnost, odvahu a vnitřní sílu. Vhodná na každodenní nošení.
toaletní voda 10 ml
Okouzlí vás sladkými tóny vanilky, pačuli a dřevitým nádechem.
toaletní voda pro ženy 30 ml
Letní citrusová vůně pro ženy, která evokuje slunce, dovolenou a odpočinek.
toaletní voda pro muže 100 ml
Pánská fougére vůně, která nezůstane bez povšimnutí.
Parfémy

Parfémy

Vůně na nás mají velký vliv. Dokážou vyvolat dávno zapomenutou vzpomínku nebo nám dodat sebevědomí, pokud nosíme správný parfém. Vůní také můžete podtrhnout vaši osobnost a styl. Mnozí je považují za pomyslnou vstupenku do světa fantazie, intimity a snů, a proto jsou parfémy nebo toaletní vody častým dárkem pro naše blízké, který vždycky potěší. V této kategorii najdete širokou škálu dámských, pánských i unisex vůní od světových kosmetických značek – od jemně květinových, přes svěží až kořenité. Výběr je na vás.

Jak vybrat parfém

Výběr samotného parfému je velmi individuální. Co člověk, to jiné preference. Navíc jsou cítit na každém jinak. Je to dáno věkem, životním stylem a také osobním pižmem. Mějte vždy k dispozici několik vůní, které můžete střídat. Sladší a výraznější se hodí pro zimní měsíce a v teplejší části roku volte spíše jemné, svěží nebo květinové. A v neposlední řadě voňavky používejte podle příležitosti. Ale o tom se více dozvíte v následujících řádcích.

Typy vůní aneb výběr podle intenzity

Parfém,parfémovaná voda, toaletka? Tyto typy vůní se dělí podle intenzity a každá z nich se hodí na jinou příležitost. A v čem se liší?

Parfém

Jedná se o nejintenzivnější formu vůně, se kterou se můžete setkat. Podíl vonných složek je v tomto případě 15 až 30 %, a tak jej stačí nanášet ve velmi malém množství na prohřátá místa na těle. Parfém se odborně nazývá Extrait a používá se na významné společenské události, plesy a podobně.

Parfémované vody

Parfemovaná voda neboli Eau de Parfum (EdP) v sobě ukrývá 8 až 15% podíl vonných složek. I ta je ideální na slavnostní příležitosti nebo večerní akce. Přes den je můžete použít také, avšak volte je spíše v chladnější části roku, a vzhledem k vysokému podílu vonných složek je nanášejte v malém množství.

Toaletní vody

Toaletní voda neboli Eau de Toilette (EdP) se řadí mezi nepoužívanější vůně. Obsahuje 4 až 8 % vonných složek a jsou jako stvořené k dennímu používání, ať už do práce nebo do školy. Kvůli nižšímu obsahu vonných složek je však nutné je opakovaně nanášet.

Kolínské vody

Kolínská voda neboli Eau de Cologne (EdC) má v sobě 3 až 5 % vonných složek a je určená k časté aplikaci na pokožku, tělo i vlasy. Nejčastěji se používá jako voda po holení.

Srdce, hlava a základ – neopomenutelné kompozice vůní

U parfémů, parfemovaných a toaletních vod se jednotlivé vonné složky postupně uvolňují. Jedná se o vrchní, střední a nízké akordy, které jsou známé jako hlava, srdce a základ. V případě hlavního akordu (srdce) se jedná o středně těkavé látky. Druhou skupinu (hlava) tvoří takzvané fixátory, které brzdí odpařování těkavějších ingrediencí. Třetí skupinu (základ) tvoří nejtěkavější a nejvýrazněji vonící složky. To je důvodem, proč se vůně na těle během dne mění, nicméně v dobré parfémové kompozici by neměla žádná z ingrediencí výrazněji vynikat.

Tóny parfémů. Jak to funguje?

Zmiňované vonné kompozice se uvolňují postupně, a proto se vůně po nanesení mění.

Horní tóny

Jsou známé také jako hlava parfému nebo úvodní tóny jsou nejlehčí a mejí na svědomí první dojem z vůně. Pozvolna přecházejí do srdce nebo tzv. středních tónů a poměrně rychle mizí. Obvykle mezi ně patří lehké ovoce, citrusy nebo bylinné kompozice.

Střední tóny

Objevují se ve chvíli, kdy se horní tóny odpaří. Tyto tóny se považují za srdce vůně a nabízejí spojení ovocných nebo květinových kompozic, mnohdy prosycených kořením. Obvykle se mezi střední tóny řadí růže, ylang-ylang, pelargonie, citronová tráva nebo jasmín.

Základní tóny

Tyto závěrečné tóny se mísí se srdcem, se kterým vytvářejí tzv. tělo parfému, které poskytuje trvalý dojem. Často se ve vůních vyskytují v podobě vanilky, santalového dřeva, cedru, ambry, pačuli nebo pižma.

 

Parfémy a rozdělení vůní

Přestože existuje nekonečné množství vonných esencí, většinou máme tendenci být opakovaně přitahováni ke konkrétním typům, které se nazývají také jako rodiny vůní. Pojďme si představit ty nejoblíbenější.

Květinové vůně

Historicky jeden z nejoblíbenějších typů vůní je snadno rozpoznatelný. Tvoří jej nejčastěji akordy růží, jasmín, lilií a pivoňky. Květinové esence se také používají ke zředění nebo přidání komplexnosti intenzivnějších parfémů.

Ovocné vůně

Jak už samotný název napovídá, do této rodiny vůní patří ovocné tóny v podobě broskví, černého rybízu, vonokvětky a další.

Orientální vůně

Sladké, výrazné až extravagantní. To vše přináší orientální vůně plné skořice, vanilky, pepře, hřebíčku, kadidla, ambry a orientálních pryskyřic. V některých vonných kompozicích najdete také přísady sladkostí, jako je například čokoláda, Tiramisu a jiné.

Svěží vůně

Tyto energetické a svěží vůně se obvykle nesou ve vodních, citrusových nebo zelených tónech a zanechávaní po sobě pocit čistoty a svěžesti. Často mezi nimi najdete mandarinku, bergamot, citronovou trávu, mořský mech a vodní esence.

Dřevité vůně

Tento typ vůní se považuje za takzvané teplé tóny, mezi které se řadí cedrové a santalové dřevo a ambra. Využívají se také mechová a suchá dřeva, která podtrhují sladké a kožené podtóny, a hodí se především pro slavnostnější nošení.

Jak aplikovat parfém?

Jak aplikovat parfém, aby vám dlouho vydržel? Zaměřte se na pulzní body, jako je například krk nebo zápěstí. Existují však další, méně známé oblasti těla, na kterých vůně vydrží. Patří sem například záhyby v loktech nebo místo za ušima.

Značky parfémů v prodeji na Dr.Max