Oči (13)

Seřadit podle
oční kapky 15 ml
Zmírňuje pocit pálení, podráždění a zarudnutí očí.
Tzv. umělé slzy slouží jako náhrada chybějící tekutiny normálních slz.
oční kapky 10 ml
Zmírňují podráždění očí, které je spojeno se zánětlivými příznaky.
oční kapky, roztok 10 ml
K léčbě nehnisavých zánětů spojivek, očních víček a rohovky.
oční mast 5 g
K léčbě nehnisavých zánětů spojivek a očních víček.
Náhrada slzní tekutiny při nedostatečné produkci slz.
Náhrada slzní tekutiny při nedostatečné produkci slz.
Tzv. umělé slzy slouží jako náhrada chybějící tekutiny normálních slz.
oční kapky 10 ml
Oční kapky k léčbě příznaků syndromu suchého oka u dospělých a dětí.
oční gel 3x10 g
Zmírňuje příznaky syndromu suchého oka a pomáhá při léčbě suchého zánětu spojivky a rohovky.
oční gel 10 g
Zmírňuje příznaky syndromu suchého oka a pomáhá při léčbě suchého zánětu spojivky a rohovky.
oční kapky 3x10 ml
Oční kapky k léčbě příznaků syndromu suchého oka u dospělých a dětí.
oční mast 5 g
K léčbě drobných poranění spojivky, rohovky a očních víček.
Oči

Oči

Oči jsou velmi citlivé na změny prostředí. Působením větru, prachu, kouře, klimatizace, kontaktních čoček či při práci s počítačem může dojít k jejich únavě, podráždění, slzení, řezání, pálení či pocitu cizího tělesa v oku. Také nošení kontaktních čoček či intenzivní práce s počítačem mohou oči dráždit a vyvolávat nepříjemné pocity. Podrážděné oči jsou unavené, červené (syndrom červeného oka), oteklé, slzí, objevují se pocity cizího tělesa v oku, pálení či řezání. Červené oči jsou často příznakem alergie. K mírnění očních příznaků používáme kapky na oči.

Při akutním podráždění oka, které se projevuje hlavně zarudnutím (tzv. suchý zánět spojivek), lze použít zklidňující oční kapky, které zmírňují překrvení a otok spojivek tím, že stahují cévy. Tyto přípravky účinkují na zarudlé oči velmi rychle a spolehlivě, nejsou však určeny k dlouhodobému užívání. Tyto přípravky lze užívat také jako oční kapky na alergii.

Při obtížích se suchým okem, které se paradoxně může projevovat i slzením očí,  nebo při častém namáhání očí můžete používat zvlhčující oční přípravky, tzv. umělé slzy, které obnovují přirozený slzný film a mohou se užívat dlouhodobě. Dostupné jsou ve formě kapek nebo gelů na suché oko. Účinek očních gelů trvá oproti kapkám déle, nicméně po aplikaci může díky vyšší viskozitě přípravku dočasně sní žena ostrost vidění. Kapky je zase nutné aplikovat častěji. Oční gely se výborně hodí k užívání na noc.

Pokud používáte kontaktní čočky, vybírejte přípravek s opatrností, ne všechny přípravky je možné v kombinaci s očními čočkami použít. Nezapomeňte, že všechny oční kapky mají po prvním otevření omezenou dobu použitelnosti.

Pro udržení normálního stavu zraku lze jídelníček obohatit o doplňky stravy s obsahem látek prospěšných pro zrak. Mezi vitamíny na oči je jedničkou bezpochyby vitamín A. Z dalších látek užitečných pro zrak jmenujme zinek, který přispívá k normálnímu metabolismu vitamínu A. Dále v přípravcích na podporu zraku bývají obsaženy karotenoidy lutein a zeaxanthin, které se přirozeně nacházejí v oblasti sítnice a jichž s přibývajícím věkem ubývá. V souvislosti se zrakem nelze zapomenout také na dostatečný přísun omega-3 mastných kyselin, které se přirozeně vyskytují v rybím oleji. Z nich k udržení normálního stavu zraku přispívá zejména DHA, kyselina dokosahexaenová (při přívodu 250 mg denně). Kromě toho přípravky na oči obsahují i další složky a antioxidačním působením.