Seřadit podle
5.0
(1)
Hygienický roztok na čištění rukou s alkoholem a hydratační složkou.
 • Virostop

  ústní sprej 30 ml
  4.9
  (18)
  Ochranný film na sliznici brání průniku bakterií a virů včetně koronaviru.
 • Antigenní test k sebetestování z výtěru z nosu. I pro variantu Omikron.
 • Používá se k antiseptickému čištění drobných ran u dospělých a dětí od 1 roku.
 • K ochraně před vdechováním částic včetně virů a bakterií.
 • Vileda Miraclean

  houbička 4 ks
  5.0
  (1)
  Odstraňuje skvrny a čistí většinu tvrdých povrchů bez čisticích prostředků.
 • Těsně přiléhá k obličeji a chrání před kapénkami. Vysoká filtrační účinnost.
 • 5.0
  (2)
  Certifikovaný ochranný prostředek. Jeho účinnost převyšuje 95 %.
 • 5.0
  (1)
  K ochraně před vdechováním částic včetně virů a bakterií.
 • Komfort a ochrana při domácích pracích.
 • Vileda Simple vel. M/L

  rukavice jednorázové 100 ks
  5.0
  (2)
  Jednorázové nepudrované rukavice pro práci v domácnosti nebo na zahradě.
 • Dobře prodyšný respirátor s excelentní filtrační účinností.
 • Komfort a ochrana při domácích pracích.
Ochranné prostředky

Ochranné prostředky

Ochrana před onemocněním COVID-19 zůstává i nadále prioritou dnešních dní. Základním opatřením je nošení roušek, dále při obraně proti viru hraje důležitou roli přísnější dodržování hygienických pravidel v rámci osobní hygieny, ale i v domácnosti či pracovním prostředí. Důležité je zejména mytí a dezinfekce rukou. Ruce umýváme 20 až 40 vteřin optimálně pomocí antibakteriálního mýdla. Po umytí aplikujeme dezinfekci na ruce v podobě gelu nebo roztoku. Dezinfekční gel s obsahem alkoholu můžeme použít i v případě, že není dostupná tekoucí voda. Tubu s gelem můžeme mít u sebe v kabelce, kapse nebo v autě a v případě potřeby vždy použít.

Ochrana proti viru COVID-19

Základní ochrannou pomůckou při ochraně proti viru COVID-19 jsou roušky a respirátory. Při nákupu ochranných pomůcek vždy  věnujte pozornost návodu k použití. Dodržujte dobu užívání uvedenou na obalu, abyste efektivně zabránili šíření viru (u roušky obvykle do jejího provlhnutí). Kromě roušek patří dnes k povinné výbavě i gumové rukavice, které upotřebíte třeba při nákupech (na rozdíl od textilních nekloužou a manipulace s potravinami nebo igelitovými sáčky při výběru pečiva nebo zeleniny je s nimi pohodlnější). Stejně tak gumové rukavice využijete při domácím úklidu - jednak jako ochranu proti virům a bakteriím, jednak jako ochranu pokožky rukou před vysušováním.

Dezinfekce na prvním místě

domácímu úklidu se zaměřením na eliminaci virů používáme nejlépe čisticí prostředky s biocidními účinky, to znamená takové, které ničí 99,9 % bakterií a virů. Jejich pomocí pravidelně dezinfikujeme všechny často používané povrchy v domácnosti.

Efektivní dezinfekční mýdla a gely sice snižují riziko virové nákazy, nicméně pokožka rukou může výrazně trpět. Pokožka vysušená desinfekcí svědí,  je zarudlá a praská. Spolehlivou ochranu pokožky rukou zajistí speciální krémy na ruce a i silně namáhaná pokožka si udrží hydrataci a hebkost. Po každém umytí proto ruce ošetřete hydratačním přípravkem. Nezapomínáme hydratovat ani citlivou pokožku rukou u dětí.

.