Acylpyrin + C 12 šumivých tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

89

O produktu

Lék při chřipce a nachlazení. Snižuje horečku a uleví od bolesti. Acylpyrin + C 12 šumivých tablet obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která snižuje horečku a potlačuje mírnou až střední bolest hlavy, kloubů a svalů, provázející chřipkové onemocnění. Ulevuje od bolesti hlavy, zubů, bolesti v zádech a při menstruaci. Vitamin C podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění. Bez doporučení lékaře mohou přípravek užívat dospělí a mladiství od 16 let.

Dávkování

Dospělí a mladiství od 16 let: 1 tableta v jednotlivé dávce. Šumivou tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Užívejte po jídle. Dávku je možné opakovat podle potřeby ve 4hodinových intervalech. Maximální dávka je 6 tablet denně. Pokud horečka neklesne do 3 dnů nebo do 5 dnů neustoupí bolesti nebo se Váš stav zhorší, poraďte se o dalším užívání přípravku se svým lékařem. Bez porady s lékařem jej neužívejte déle než 7 dnů i pokud příznaky onemocnění ustupují.

Složení

Léčivé látky: Acidum acetylsalicylicum (kyselina acetylsalicylová) 320 mg a Acidum ascorbicum (vitamín C) 200 mg v 1 šumivé tabletě. Pomocné látky: kyselina citronová, hydrogenuhličitan sodný, laktosa, draselná sůl acesulfamu, kyselina fumarová.

Upozornění

Neužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku. Přípravek obsahuje laktosu, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů. Kyselina acetylsalicylová se nesmí podávat dětem a mladistvým do 16 let v průběhu horečnatého onemocnění. Děti a mladiství do 16 let smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.