Registrovaný léčivý přípravek

Acylpyrin s vitaminem C 320 mg/200 mg 12 šumivých tablet

Značka: ACYLPYRIN
  • Acylpyrin s vitaminem C snižuje horečku a potlačuje bolest provázející chřipková onemocnění. Ulevuje také od bolesti hlavy, zubů a bolesti při menstruaci). Vitamin C podporuje obranné reakce organismu.
129

O produktu: Acylpyrin s vitaminem C 320 mg/200 mg 12 šumivých tablet

50144898

Úvod

Lék při chřipce a nachlazení. Snižuje horečku a uleví od bolesti. Acylpyrin s vitaminem C obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která snižuje horečku a ulevuje od bolesti při chřipce a nachlazení. Přípravek potlačuje také mírnou až středně silnou bolest např. hlavy, zubů, bolest v zádech a při menstruaci. Vitamin C podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění. Bez doporučení lékaře mohou přípravek užívat dospělí a mladiství od 16 let.


Dávkování

Dospělí a mladiství od 16 let užívají 1 tabletu v jednotlivé dávce. Šumivou tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Užívejte po jídle. Dávku je možné opakovat podle potřeby ve 4hodinových intervalech. Maximální dávka je 6 tablet denně. Pokud horečka neklesne do 3 dnů nebo do 5 dnů neustoupí bolesti nebo se Váš stav zhorší, poraďte se o dalším užívání přípravku se svým lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů i pokud příznaky onemocnění ustupují.


Složení

Léčivé látky jsou Acidum acetylsalicylicum (kyselina acetylsalicylová) 320 mg a Acidum ascorbicum (vitamin C) 200 mg v 1 šumivé tabletě. 

Pomocné látky jsou kyselina citronová, hydrogenuhličitan sodný, laktosa, draselná sůl acesulfamu, kyselina fumarová.


Upozornění

Neužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku. Přípravek obsahuje laktosu a sodík, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů a u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku. Kyselina acetylsalicylová se nesmí podávat dětem a mladistvým do 16 let v průběhu horečnatého onemocnění. Děti a mladiství do 16 let smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.