Registrovaný léčivý přípravek

Allergodil 0,5 mg/ml oční kapky 6 ml

Značka: ALLERGODIL

Allergodil oční kapky se používají k léčbě alergického zánětu spojivek (alergické konjunktivitidy) a alergického zánětu spojivek a nosní sliznice (alergické rhinokonjunktivitidy).

239
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: Allergodil 0,5 mg/ml oční kapky 6 ml

50143088

Úvod

Allergodil oční kapky jsou určeny k léčbě příznaků alergického zánětu spojivek, jako jsou zarudnutí, svědění nebo slzení očí. Současně se může vyskytnout i alergický zánět nosní sliznice, který se projevuje kýcháním, vodnatým výtokem z nosu, svěděním v nose nebo pocitem ucpaného nosu. Allergodil oční kapky jsou určeny pro dospělé, dospívající a děti od 4 let.


Dávkování

Obvyklá dávka pro dospělé, dospívající a děti od 4 let je 1 kapka do každého oka 2x denně (ráno a večer). V závažnějších případech lze kapat do očí až 4x denně. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 6 týdnů.


Složení

Léčivou látkou je azelastini hydrochloridum 0,5 mg v 1 ml roztoku.

Pomocnými látkami jsou benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, hypromelosa 2910, tekutý krystalizující sorbitol 70%, roztok hydroxidu sodného 1 mol/l, voda pro injekci.


Upozornění

Při použití přípravku nenoste měkké kontaktní čočky, je nutné je vyjmout před podáním přípravku a před jejich opětovným nasazením vyčkat 15 minut. Mohlo by dojít k zabarvení kontaktních čoček. Benzalkonium-chlorid může způsobit podráždění očí, zvláště pokud trpíte syndromem suchého oka nebo onemocněním rohovky.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.