Anacid sáčky 12x5 ml

Registrovaný léčivý přípravek

3 za 2

Produkt již není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

Anacid se užívá při pálení žáhy, nadýmání a žaludečních potížích. Anacid snižuje kyselost žaludeční šťávy, pomáhá při funkčních poruchách trávení a žaludečních obtížích vyvolaných dietní chybou, alkoholem nebo kouřením. Perorální suspenze Anacid je určena pro dospělé a dospívající od 14 let.

Dávkování:

Dospělí a dospívající od 14 let užívají při dlouhodobé léčbě 4-6x denně 1 sáček (5 ml) 1-3 hodiny po jídle. Lze podat i jednorázově 1 sáček při obtížích. 

Složení:

Léčivými látkami jsou magnesii hydroxidum 258 mg a algeldrati suspensio odpovídá aluminii hydroxidum 388 mg v 5 ml suspenze (= 1 sáček).

Pomocnými látkami jsou glycerol 85%, sorbitol 70% nekrystalizující, natrium-benzoát, kyselina benzoová, silice kůry skořicovníku ceylonského, ethanol 96% a čištěná voda.

Upozornění:

Přípravek Anacid obsahuje malé množství alkoholu (méně než 100 mg v jedné dávce). Dále pak sodík asorbitol. Nutno vzít v úvahu u pacientů na kontrolované sodíkové dietě a při nesnášenlivosti některých cukrů.Natrium-benzoát a kyselina benzoová mohou mírně dráždit sliznice. 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry
Značka Anacid
SUKL název ANACID 258MG/388MG POR SUS 12X5ML
Farmakoterapeutická skupina antacida, antiulceróza
Věk dítěte od 14 let
SUKL kód 45310
EAN 45310
Přílohy
Příbalová infomace PDF