Veterinární léčivý přípravek

Arpalit Neo 4,7/1,2 mg/g kožní sprej 150 ml

Značka: ARPALIT
4.7

Přípravek k ošetření srsti psů. Hubí blechy, klíšťata, vši a všenky včetně jejich vývojových stádií. Vhodný i k dezinsekci psích příbytků.

169
Kupte ještě další produkty a získejte dopravu zdarma. Pro přihlášené je limit 250 Kč. 1 500 Kč

O produktu: Arpalit Neo 4,7/1,2 mg/g kožní sprej 150 ml

50026635

Úvod

Přípravek vhodný k běžnému ošetření srsti i ochraně proti opakovanému napadení parazity. ARPALIT Neo hubí blechy, klíšťata, vši a všenky včetně jejich vývojových stádií. Chrání Vaše zvíře před nemocemi přenášenými klíšťaty (lymská borelióza a klíšťová encefalitida). Je určen pro dospělé psy i štěňata od 2 měsíců. Forma spreje je výhodná především pro větší plemena psů. Má trojí insekticidní účinek. Zabíjí dospělé ektoparazity, usmrcuje jejich vajíčka i larvy. Zároveň působí preventivně proti vzniku alergie na bleší kousnutí. Přípravek lze použít i dezinsekci psích příbytků.

Hlavní vlastnosti:

  • usmrcuje blechy, klíšťata, vši a všenky
  • hubí také vajíčka i larvy
  • vhodný k likvidaci parazitů v psích příbytcích

Složení

Účinné látky jsou permethrinum, phenoxycarb.


Použití

Aplikujte minimálně 1x měsíčně. Před upotřebení protřepejte. Nanášejte proti směru srsti 15-20 cm od povrchu těla. Velikost dávky se odvíjí od velikosti ošetřovaného zvířete. Ošetření se provádí jen do lehkého zvlhčení srsti přípravkem. Aplikujte po celém povrchu těla zvířete s výjimkou hlavy (okolí očí, čenichu). K ošetření hlavy nastříkejte přípravek na dlaň ruky chráněné rukavicí a opatrně vetřete do srsti, aby nedošlo k zasažení otvorů. Srst pročešte hřebenem, kartáčem nebo promněte rukou, aby přípravek prostoupil až na kůži. Po ošetření zvíře nekoupejte po dobu 48 hodin. Po aplikaci přípravku zabraňte zvířeti olizování ošetřené srsti. Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud nezaschne místo aplikace a to nejméně 24 hodin.


Upozornění

Nepoužívejte u koček! Přípravek je pro kočky extrémně jedovatý. Zamezte možnému styku koček se psy po ošetření. Nepoužívejte u nemocných zvířat. Nepoužívejte u mláďat do 2 měsíců věku. Nepoužívejte v době březosti a laktace. Nepoužívejte při známé přecitlivělosti na některou z obsažených látek. Uchovávejte mimo dosah dětí!

Zvláštní upozornění:

  • Zabraňte kontaktu dětí s ošetřeným zvířetem po dobu 24 hodin.
  • Přípravek se nesmí dostat do přímého kontaktu s potravinami, pitnou vodou, dětskými hračkami.
  • Při práci nejezte, nepijte. Přípravek používejte v dobře větraných prostorách a používejte ochranné rukavice. Přípravek může dráždit kůži, sliznice a alergizovat. Po práci si pečlivě umyjte ruce vodou a mýdlem. Zabraňte kontaktu přípravku s kůží, očima a sliznicemi.
  • V případě zasažení pokožky či sliznice opláchněte ihned velkým množstvím vody. V případě zasažení očí je vypláchněte velkým množstvím pitné vody. Pokud se dostaví příznaky podráždění (vyrážka), alergická reakce či systémové účinky, vyhledejte lékařskou pomoc.
  • Nádobka je pod tlakem: nevystavujte slunečnímu záření a teplotám nad 50 °C. Uchovávejte mimo dosah zdrojů zapálení. Zákaz kouření. Zvláštní pozornost je nutné věnovat i nakládání s nepoužitým veterinárním léčivým přípravkem nebo odpadem, který pochází z tohoto přípravku.

Registrovaný název veterinárního léčivého přípravku: Arpalit Neo 4,7/1,2 mg/g - kožní sprej, roztok

VETERINÁRNÍ LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI. POUZE PRO ZVÍŘATA.

 


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.