BEBA EXPERTpro Lactose Free 400 g

Kojenecká výživa počáteční

Značka: BEBA
BEBA EXPERTpro Lactose Free je počáteční mléčná kojenecká výživa při nesnášenlivosti laktózy (mléčného cukru) a pro realimentaci po průjmech.
Skladem na e-shopu
299

Cena za 100 g: 75 Kč

O produktu

50131468

Počáteční mléčná kojenecká výživa při nesnášenlivosti laktózy (mléčného cukru) a pro realimentaci po průjmech. BEBA EXPERTpro Lactose Free je určena pro děti od narození, pokud nemohou být kojeny. Nesnášenlivost laktózy je způsobena neschopností těla laktózu strávit, protože má nedostatek příslušného enzymu (laktázy). To se může projevovat průjmem, kolikami, zvracením a dalšími gastro-enterologickými problémy. Laktózová intolerance se může se objevit i jako přechodný stav po skončení užívání antibiotik nebo průjmových onemocněních.

Klinicky ověřená receptura

 • neobsahuje laktózu
 • s bakteriemi střevní mikroflóry L.reuteri – probiotické bakterie, které se nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí
 • bez palmového oleje

Složení

Glukózový sirup, rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), bílkoviny mléčné syrovátkymléčná bílkovina, minerální látky (chlorid draselný, vápenaté soli kyseliny citronové, citronan sodný, sodné soli kyseliny fosforečné, oxid hořečnatý, citronan draselný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), emulgátor (sójový lecitin), rybí olej, olej z Mortierella alpina, cholin bitartát, regulátor kyselosti (kyselina citronová), L-fenylalanin, vitamíny (L-askorbát sodný, DL-alfa-tokoferyl-acetát, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, thiamin-mononitrát, riboflavin, retinyl-acetát, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin), bakterie mléčného kvašení (Lactobacillus reuteri DSM 17938; 1 × 108 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti), L-histidin, taurin, L-tryptofan, nukleotidy [cytidin-5´-monofosforečná kyselina (CMP), sodné soli uridin-5´-fosforečné kyseliny (UMP), adenosin-5´-fosforečná kyselina (AMP), sodné soli guanosin-5´-fosforečné kyseliny (GMP)], inositol, L-karnitin. Alergeny: Obsahuje mlékosóju a rybí olej.

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování:

Tabulka uvádí orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. Velikost odměrky 4,4 g. 13,3 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy. 

Věk dítěte

Voda

Počet zarovnaných odměrek

Počet krmení za den

Počet dávek příkrmů

1. a 2. týden 

90 ml

3

6

3. a 4. týden 

120 ml

4

5

 

2 měsíc

150 ml

5

5

 

3. a 4. měsíc

180 ml

6

5

 

5. a 6. měsíc

210 ml

7

5

 

7. až 9. měsíc

210 ml

7

4-3

1-2

Od 10. měsíce

210 ml

7

3-2

2-3

 

Upozornění

BEBA EXPERTpro Lactose Free je počáteční mléčná kojenecká výživa v prášku. Výrobek je určený pro výživu kojenců od narození, nemohou-li být kojeni. Měla by být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Není vhodné pro kojence s galaktosémií.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.