Butterbean

Užijte si sluníčko se 100% přírodními opalovacími krémy Butterbean Organics, které vás nejen ochrání před UVA a UVB zářením, ale také vyživí vaši pokožku. Dermatologicky testované od 0+, vyhovují i citlivé pokožce se sklony k ekzémům. Šetrné k tělu, korálům a životnímu prostředí.100% PŘÍRODNÍ OPALOVACÍ KRÉMY BUTTERBEAN ORGANICS ŠETRNÉ K ČLOVĚKU I PŘÍRODĚ


Přírodní sluneční ochrana, k jejímž hlavním benefitům patří:

 • 100% přírodní minerální UV filtr oxid zinečnatý („non-nano“)
 • SPF 30, ochrana před UVA a UVB
 • dermatologicky testováno* i pro miminka 0+
 • voděodolný 80 minut
 • nepálí v očích, nedráždí pokožku
 • chrání před vysušením např. slanou a chlorovanou vodou
 • pečující anti-age ochrana se dobře roztírá a nezanechává bílý film
 • šetrný k životnímu prostředí, neničí korály

Opalovací krémy, které si zamiluje citlivá dětská pokožka stejně jako pleť se sklony k pigmentovým skvrnám, ekzémům, podrážděním či vráskám.

100% PŘÍRODNÍ OPALOVACÍ KRÉMY BUTTERBEAN ORGANICS ŠETRNÉ K ČLOVĚKU I PŘÍRODĚ


BUTTERBEAN ORGANICS PLNÝ RAW BLAHODÁRNÝCH A PEČUJÍCÍCH INGREDIENCÍ


BUTTERBEAN ORGANICS PLNÝ BLAHODÁRNÝCH A PEČUJÍCÍCH INGREDIENCÍ
 • Bambucké máslo – je tradičně ceněné především pro vysoký obsah antioxidantů. Obsahuje také vitaminy A a E, jež poskytují pokožce ochranu proti stárnutí a podporují tvorbu kolagenu.
 • Kokosový olej – má vlastnosti, které pomáhají předcházet předčasnému stárnutí kůže i oxidačnímu poškození. Jeho výživné složení plné blahodárných látek poskytuje přirozenou ochranu proti slunečnímu záření. 
 • Včelí vosk – k největším benefitům včelího vosku patří schopnost uzamykat v pokožce vlhkost a pomáhat tak opalovacím krémům Butterbean k tomu, aby byly co nejodolnější vůči vodě. 
 • Jojobový olej – konzistence tohoto blahodárného hypoalergenního oleje je velmi podobná přirozenému kožnímu mazu. Tento přírodní olej pokožku vyživuje a zvláčňuje, slouží jako skvělá prevence předčasného stárnutí a přispívá k vytvoření přirozené ochranné vrstvy.


CO ZNAMENÁ SPF


Co je SPF (Sun Protection Factor)?

Údaj o míře ochrany proti UVB, který vám sděluje dvě důležité informace o opalovacím krému:

1. Kolik UV záření zachytí opalovací krém

Pro lepší představu:
SPF 50 zachytí 98 % UVB záření
SPF 30 zachytí 97 % UVB záření

2. Jak dlouho vás ochrání

Stěžejní je pro vás údaj, ZA JAK DLOUHO SE SPÁLÍTE BEZ UV FILTRU!

Tento údaj vynásobte číslem u SPF. Níže uvádíme modelový případ člověka, který se bez ochrany spálí za 20 minut:

SPF 30 ➡️ 20 x 30 = 600 min = 10 hodin
SPF 50 ➡️ 20 x 50 = 1000 min = víc než 16 hodin

Kolik UV záření zachytí opalovací krém Pro lepší představu: SPF 50 zachytí 98 % UVB záření SPF 30 zachytí 97 % UVB záření


ROZDÍL MEZI FUNGOVÁNÍM SYNTETICKÝCH A PŘÍRODNÍCH UV FILTRŮ


Jak fungují UV filtry

Opalovací krémy Butterbean Organics obsahují čistý minerální UV filtr oxid zinečnatý, který:

 • je velmi příjemný a zklidňující
 • zůstává na povrchu pokožky – neproniká do těla
 • odráží UVA i UVB záření

V Thajsku, na Havaji či Palau, ale i v některých chráněných přírodních rezervacích a parcích platí zákazy prodeje i aplikace opalovacích krémů s obsahem určitých syntetických UV filtrů, které se podílejí na fatálním ničení korálových útesů v daných oblastech.PROČ ČÍST SLOŽENÍ OPALOVACÍCH KRÉMŮ?


Proč sledovat složení opalovacích krémů?

Opalovací kosmetika má řadu specifik. Především ji opakovaně nanášíme na velké plochy těla, a ty posléze vystavujeme teplu a UV záření. Jejich působením zákonitě vznikají chemické reakce a jednotlivé složky opalovacích přípravků mohou pronikat do pokožky. A nejen to! Uvolňují se také do vody.

Po světě přibývá dovolenkových destinací dbajících na ochranu životního prostředí. Například v Thajsku či na Havaji zakazují prodej a aplikaci opalovací kosmetiky se složkami, které se fatálním způsobem podílejí na ničení korálů.

Po řadě let používání opalovacích krémů jsou některé jejich ingredience podezřelé z možného negativního vlivu na zdraví a životní prostředí. Zvažuje se proto vhodnost jejich dalšího používání.SUMMER BROWN - MAMINKA, KTERÁ VYVINULA BUTTERBEAN PRO SVÉ DĚTI


Recepturu opalovacích krémů Butterbean Organics vyvinula v USA Summer Brown, maminka pěti dětí, která do té doby marně hledala vhodnou sluneční ochranu pro své ratolesti.

Propojila znalosti přírodních ingrediencí jako je raw bambucké máslo, včelí vosk a blahodárné oleje s technologií zpracování, která krásně rozprostře minerální UV filtr tak, aby poskytoval bezpečnou ochranu a zároveň nevytvářel nevzhledný bílý film.

Obsah rostlinných olejů zajišťuje péči o pokožku namáhanou nejen sluncem a pískem, ale i mořskou či chlorovanou vodou a navíc je zárukou voděodolnosti.

SUMMER BROWN - MAMINKA, KTERÁ VYVINULA BUTTERBEAN PRO SVÉ DĚTI


Seřadit podle
89 ml
Je voděodolný, dobře se roztírá a nezanechává na kůži bílý film.