516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Carbosorb por.tbl.nob.20x320mg

Akce -2%
Carbosorb por.tbl.nob.20x320mg

Carbosorb por.tbl.nob.20x320mg

50002138
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
54 Kč 55 Kč
Skladem na e-shopu

Carbosorb tablety se užívají při léčbě akutního průjmu způsobeného dietní chybou a při méně závažných střevních infekcích u dospělých, mladistvých a dětí od 3 let.

Podrobné informace o produktu

Carbosorb obsahuje medicinální uhlí, které pohlcuje plyny a škodlivé látky ze zažívacího ústrojí. Přípravek Carbosorb je vhodný na akutní průjem způsobený dietní chybou, dále se užívá u méně závažných střevních infekcí a při dráždivém tračníku. Tablety Carbosorb jsou určeny pro dospělé včetně těhotných a kojících žen, mladistvé a děti od 3 let.

Jak se přípravek Carbosorb tablety užívá:

Dospělí a mladiství užívají obvykle 2-4 tablety 3-4x denně u méně závažných střevních infekcích. U akutního průjmu vyvolaném dietní chybou a podezřením na otravu lze dávku zvýšit na 10-12 tablet 3-4x denně. Děti od 3 let užívají obvykle 2-4 tablety 3-4x denně, u průjmu pak 4-5 tablet 3-4x denně. Bez porady s lékařem se smí přípravek užívat nejdéle 2 dny.

Složení:

Léčivou látkou je carbo activatus 320 mg v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou sacharosa, mikrokrystalická celulosa, glycerol 85%, želatina, mastek, magnesium–stearát a sodná sůl karboxymethylškrobu.

Upozornění:

Carbosorb způsobuje černé zbarvení stolice, které může zakrýt krvácení do trávicího ústrojí. Přípravek může snižovat vstřebávání a tím účinky jiných perorálně podávaných léčiv, proto musí být mezi užitím přípravku a jiných léků dodržen interval alespoň dvou hodin. Ženy, které používají perorální kontraceptiva, by se v období užívaní tohoto přípravku měly pojistit i jinou formou antikoncepce.

 

 LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

Značka Carbosorb
SUKL název CARBOSORB 320MG TBL NOB 20
Farmakoterapeutická skupina antidiaroika, střevní adsorbens
SUKL kód 31951
EAN 31951

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.