516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Carbosorb 20 tablet

Akce -2%
Carbosorb 20 tablet

Carbosorb 20 tablet

50002138
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
54 Kč 55 Kč
Skladem na e-shopu

Carbosorb tablety se užívají při léčbě akutního průjmu způsobeného dietní chybou a při méně závažných střevních infekcích u dospělých, mladistvých a dětí od 3 let.

Podrobné informace o produktu

Carbosorb obsahuje medicinální uhlí, které pohlcuje plyny a škodlivé látky ze zažívacího ústrojí. Přípravek Carbosorb je vhodný na akutní průjem způsobený dietní chybou, dále se užívá u méně závažných střevních infekcí a při dráždivém tračníku. Tablety Carbosorb jsou určeny pro dospělé včetně těhotných a kojících žen, mladistvé a děti od 3 let.

Jak se přípravek Carbosorb tablety užívá:

Dospělí a mladiství užívají obvykle 2-4 tablety 3-4x denně u méně závažných střevních infekcích. U akutního průjmu vyvolaném dietní chybou a podezřením na otravu lze dávku zvýšit na 10-12 tablet 3-4x denně. Děti od 3 let užívají obvykle 2-4 tablety 3-4x denně, u průjmu pak 4-5 tablet 3-4x denně. Bez porady s lékařem se smí přípravek užívat nejdéle 2 dny.

Složení:

Léčivou látkou je carbo activatus 320 mg v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou sacharosa, mikrokrystalická celulosa, glycerol 85%, želatina, mastek, magnesium–stearát a sodná sůl karboxymethylškrobu.

Upozornění:

Carbosorb způsobuje černé zbarvení stolice, které může zakrýt krvácení do trávicího ústrojí. Přípravek může snižovat vstřebávání a tím účinky jiných perorálně podávaných léčiv, proto musí být mezi užitím přípravku a jiných léků dodržen interval alespoň dvou hodin. Ženy, které používají perorální kontraceptiva, by se v období užívaní tohoto přípravku měly pojistit i jinou formou antikoncepce.

 

 LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

Značka Carbosorb
SUKL název CARBOSORB 320MG TBL NOB 20
Farmakoterapeutická skupina antidiaroika, střevní adsorbens
Věk dítěte od 3 let
SUKL kód 31951
EAN 31951

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.