Registrovaný léčivý přípravek

Celaskon 100 mg 40 tablet

Značka: CELASKON

Celaskon tablety 100 mg užívají dospělí a děti k prevenci nebo k léčbě onemocnění spojených s nedostatkem vitaminu C např. v rekonvalescenci nebo u infekčních onemocnění.

59
FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu: Celaskon 100 mg 40 tablet

50152754

Úvod

Celaskon 100 mg se užívá k prevenci nebo k léčbě stavů nedostatku vitaminu C v organismu, zejména v období zvýšených nároků (např. v dětství při růstu, v těhotenství a při kojení, při sportu, namáhavé práci, u infekčních onemocnění, v rekonvalescenci, ve stáří, u kuřáků a při jednostranné stravě, po rozsáhlých operacích). Lidský organismus si vitamin C neumí sám vytvořit, proto je nezbytné jej do organismu dodávat. Vitamin C je důležitý pro růst a udržování zdravých kostí, zubů, dásní, vaziva a krevních cév, pro vstřebávání železa z potravy a pro normální imunitní odpověď na infekci a pro hojení ran. Tablety Celaskon 100 mg jsou určeny pro dospělé, dospívající a děti od 3 let.


Dávkování

Dospělí a děti od 6 let užívají při nedostatku vitamínu C obvykle 5-10 tablet denně, ke krytí zvýšené potřeby po přechodnou dobu 2-5 tablet denně. Dětem ve věku 3-6 let se podává 1-2 tablety denně. Bez doporučení lékaře při doporučeném dávkování neužívejte déle než 7 dní.


Složení

Léčivou látkou je kyselina askorbová 100 mg v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou kukuřičný škrob, předbobtnalý škrob, dihydrát dinatrium-edetátu, mastek, natrium-stearyl fumarát, mikrokrystalická celulóza, betakaroten prášek 20% (maltodextrin, sodná sůl oktenylsukcinylškrobu, betakaroten, střední nasycené triacylglyceroly, kyselina askorbová, natriumaskorbát, koloidní bezvodý oxid křemičitý).


Upozornění

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.