Registrovaný léčivý přípravek

CETALGEN 20 tablet

Značka: CETALGEN

Přípravek Cetalgen s kombinací paracetamolu a ibuprofenu ulevuje od akutní středně silné bolesti (bolest hlavy, zad, zubů, svalů, menstruační bolest) a od horečky u dospělých od 18 let.

169
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: CETALGEN 20 tablet

50123349

Volně prodejný lék na bolest s fixní kombinací 500 mg paracetamolu + 200 mg ibuprofenu

Cetalgen. Volně prodejný lék na bolest s fixní kombinací 500 mg paracetamolu + 200 mg ibuprofenu.

Krátkodobá léčba středně silné bolesti

  • SILNĚJŠÍ ÚČINNOST

  • Vyšší účinnost než samotný ibuprofen (400 mg) nebo paracetamol (1000 mg).
  • RYCHLEJŠÍ NÁSTUP ÚČINKU

  • Nástup účinku Cetalgenu za 18,3 min. při užití 2 tablet. Rychlejší než u ibuprofenu 400 mg (nástup za 23,2 min.). (p = 0,0015)
  • DELŠÍ DOBA ÚČINKU

  • Až 9 hodin účinku oproti paracetamolu 500 mg (4 hodiny) nebo 1000 mg (5 hodin).
Cetalgen. Dvojí síla proti bolesti a horečce. Účinek až 9 hodin.

Dávkování

  • CETALGEN se smí užívat od 18 let.
  • Je zvláště vhodný na bolest, která vyžaduje silnější analgezii než samotný ibuprofen nebo paracetamol.
  • Pouze pro krátkodobé použití.
  • Dospělí: 1 tableta až třikrát denně. Interval mezi dávkami by měl být alespoň 6 hodin.
Dávkování CETALGEN se smí užívat od 18 let. Je zvláště vhodný na bolest, která vyžaduje silnější analgezii než samotný ibuprofen nebo paracetamol. Pouze pro krátkodobé použití. Dospělí: 1 tableta až třikrát denně.

Pokud dávka 1 tablety příznaky nezmírní, mohou se užít maximálně 2 tablety až 3x denně. Neužívejte více než 6 tablet (3000 mg paracetamolu, 1200 mg ibuprofenu) během 24 hodin. Neužívejte déle než 3 dny bez porady s lékařem.

Složení

Léčivými látkami jsou paracetamolum 500 mg a ibuprofenum 200 mg v jedné tabletě.

Dalšími složkami jsou: Jádro tablety: kukuřičný škrob, povidon , sodná sůl kroskarmelosy (E 468), mikrokrystalická celulosa (E 460), koloidní bezvodý oxid křemičitý (E 551), glycerol-dibehenát (E 471). Potahová vrstva: opadry bílá (částečně hydrolyzovaný polyvinylalkohol, mastek, oxid titaničitý, glycerolmonooktanodekanoát, natrium-lauryl-sulfát).

Upozornění

CETALGEN je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Není určeno pro děti do 18 let. Výskyt nežádoucích účinků lze minimalizovat podáváním nejnižší účinné dávky po nejkratší dobu nutnou k potlačení symptomů onemocnění. Během léčby nepijte alkohol z důvodu zvýšeného rizika poškození jater.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.