Doplněk stravy

Co-Lactase dětské kapky 10 ml

Enzymový přípravek ve formě kapek pro kojence s obsahem laktázy, která štěpí mléčný cukr (laktózu) na jednoduchý, snadno stravitelný cukr.

385

Cena za 100 ml: 3 850,00 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 23.6.2024.

O produktu: Co-Lactase dětské kapky 10 ml

50109167

Úvod

Dětské kapky s enzymem laktázou pro děti již od narození. V tenkém střevě laktáza štěpí laktózu (mléčný cukr) na jednoduchý, lehce stravitelný cukr. Při nedostatečné tvorbě laktázy se snižuje schopnost trávit mléko. Vzniká laktózová intolerance, kdy se nestrávená laktóza dostává do tlustého střeva a dráždí ho. Projevuje se problémy s trávením např. nadýmáním, bolestmi břicha a průjmem. 

Přípravek Co-Lactase přidejte do mateřského mléka nebo kojenecké výživy před krmením dítěte. Obsažená laktáza rozloží většinu laktózy v mateřském mléku nebo v mléku před krmením. Některé děti při nedostatku laktázy mohou mít problémy s trávením. Podávejte dětem tak dlouho, dokud dítě nezačne produkovat dostatek svého vlastního enzymu, obvykle asi 3-4 měsíce.


Dávkování

Přidejte 2-4 kapky (0,009-0,018 ml) do mateřského mléka nebo do mléka při každém krmení. Doporučená dávka ke krmení (2-4 kapky) poskytuje enzymovou aktivitu 450-900 FCC jednotek.

  • Při krmení z prsu: Odstříkněte několik polévkových lžic mateřského mléka do malé sterilizované nádoby a přidejte 4 kapky. Podejte Vašemu dítěti na sterilizované plastové lžičce nebo injekční stříkačkou a pokračujte v normálním kojení.  
  • Kojenecká výživa: Připravte kojeneckou výživu podle pokynů výrobce. Přidejte 4 kapky do mléka při teplotě vhodné ke krmení. Po přidání protřepejte a podávejte jako normálně připravenou výživu.
  • Příprava výživy dopředu: Připravte kojeneckou výživu podle pokynů výrobce. Přidejte 2 kapky do teplého (ne horkého) mléka a uložte v chladničce na minimálně 4 hodiny. Připravená výživa se musí použít do 12 hodin od přípravy. Zahřejte na normální teplotu vhodnou pro krmení.

Složení

Glycerol, voda, enzym laktáza (z Aspergillus oryzae) – 9%.  

Nutriční hodnota / 100 g výrobku: Energetická hodnota 923 kJ/223,04 kcal, tuky 0 g: z toho nasycené 0 g, uhlohydráty 52 g: z toho cukry 0 g, proteiny 4,2 g, sůl 0 g.

Laktázová aktivita 225 FCC/kapka.


Upozornění

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nepodávejte přímo dětem, ale přidejte do mateřského mléka nebo kojenecké výživy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.