Corsodyl 1% gel 50 g

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: CORSODYL
Corsodyl gel s mátovou vůní pro aplikaci v dutině ústní je určen pro léčbu infekčních onemocnění, zanětů a jejich prevenci u dospělých a dospívajících od 12 let.
Skladem na e-shopu nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
189

O produktu

50103218

Corsodyl gel působí proti široké škále bakterií, proti kvasinkám, některým plísním a virům, které způsobují infekční onemocnění a záněty v dutině ústní.

Tento přípravek je určen:

  • k potlačení tvorby zubního plaku
  • k předcházení a léčbě zánětu dásní
  • k udržování hygieny dutiny ústní (není možné čištění zubů kartáčkem)
  • k podpoře hojení dásní po chirurgických zákrocích v dutině ústní
  • k ošetřování krvácivosti a zánětů dásní způsobené zubní protézou
  • při prevenci zubního kazu

 


Dávkování

Dospělí a dospívající od 12 let užívají k péči o dutinu ústní, potlačení tvorby zubního plaku (po dobu 14 dní),k použití u zánětu dásní (kúra 1 měsíc) a při zánětu dásní od zubní protézy (po dobu 14 dní). Aplikujte 1 - 2 krát denně (ráno a večer) 2,5 cm gelu na zubní kartáček a čistit si zuby po dobu asi 1 minuty. Po použití nevyplachovat ústa.

Jako doplněk k prevenci zubního kazu aplikujte gel večer na dobu 5 minut po dobu 14 dní. Opakujte každé 3-4 měsíce). Při použití po chirurgických výkonech v ústní dutině určí délku léčby lékař.

Složení

Léčivou látkou je chlorhexidini digluconas 1,0 g (odpovídá chlorhexidini digluconatis solutio 5,325 g) ve 100 g zubního gelu.

Pomocnými látkami jsou isopropylalkohol, hyprolosa, glyceromakrogol-hydroxystearát, trihydrát octanu sodného, silice máty peprné, levomenthol a čištěná voda.

Upozornění

Po prvním otevření je doba použitelnosti 31 dnů.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.