Registrovaný léčivý přípravek

Defumoxan 1,5 mg 100 tablet

Značka: DEFUMOXAN

Defumoxan je volně prodejný léčivý přípravek k odvykání kouření a snížení chuti na nikotin u kuřáků a závislých na nikotinu. Defumoxan neobsahuje nikotin a doba trvání léčby je 25 dní.

975
Doprava zdarma

O produktu: Defumoxan 1,5 mg 100 tablet

50121861

Úvod

Defumoxan je volně prodejný léčivý přípravek k odvykání kouření a snížení chuti na nikotin u kuřáků a závislých na nikotinu. Defumoxan neobsahuje nikotin a doba trvání léčby je 25 dní. Jedno balení přípravku Defumoxan (100 tablet) postačuje ke kompletní léčebné kúře. Cílem léčby Defumoxanem je trvalé ukončení používání výrobků obsahujících nikotin. Léčivou látkou je rostlinný alkaloid cytisin, který má podobnou chemickou strukturu jako nikotin. Jeho působení je podobné nikotinu, ale obecně slabší. Umožňuje pozvolné snížení závislosti na nikotinu tím, že zmírňuje abstinenční příznaky. Klinické studie a předchozí zkušenosti s užíváním přípravku Defumoxan obsahujícího cytisin naznačují dobrou snášenlivost této látky.


Dávkování

Přípravek Defumoxan se užívá podle následujícího léčebného plánu:

Dny léčby

Doporučené dávkování

Maximální denní dávka

Od 1. do 3. dne

1 tableta každé 2 hodiny

6 tablet

Od 4. do 12. dne

1 tableta každé 2,5 hodiny

5 tablet

Od 13. do 16. dne

1 tableta každé 3 hodiny

4 tablety

Od 17. do 20. dne

1 tableta každých 5 hodin

3 tablety

Od 21. do 25. dne

1–2 tablety denně

do 2 tablet

Přestat s kouřením byste měli nejpozději do 5. dne od zahájení léčby. Doba trvání léčby je 25 dníJedno balení přípravku Defumoxan (100 tablet) postačuje ke kompletní léčebné kúře.

Pokud je léčba neúspěšná, je nutné ji ukončit a znovu se s léčbou může začít za 2 až 3 měsíce.


Složení

Jedna tableta obsahuje cytisinum 1,5 mg. Pomocné látky: mannitol, mikrokrystalická celulóza, magnesium-stearát, glycerol-dibehenát, hypromelóza.


Upozornění

Přípravek Defumoxan mohou užívat pouze osoby s vážným úmyslem zbavit se závislosti na nikotinu. Současné podávání léku a kouření nebo používání výrobků obsahujících nikotin může vést ke zhoršení nežádoucích účinků nikotinu.

Neužívejte v případě: nestabilní anginy pectoris, anamnézy nedávného infarktu myokardu, klinicky významné arytmie, anamnéza nedávné cévní mozkové příhody. Není vhodný pro ženy v období těhotenství a kojení. Ženy ve fertilním věku musí během léčby přípravkem Defumoxan používat velmi účinnou antikoncepci. Defumoxan se nedoporučuje užívat u osob mladších 18 let nebyla a pacientů starších 65 let.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.