Defumoxan 1,5 mg 100 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

O produktu

Defumoxan je léčivý přípravek k odvykání kouření a snížení chuti na nikotin u kuřáků, kteří jsou rozhodnuti přestat kouřit. Léčivou látkou je rostlinný alkaloid cytisin, který má podobnou chemickou strukturou jako nikotin. Jeho působení je podobné nikotinu, ale obecně slabší. Zmírňuje centrální příznaky spojené s vysazením nikotinu. Cílem léčby pomocí přípravku Defumoxan je trvalé ukončení používání výrobků obsahujících nikotin.

Dávkování

Přípravek Defumoxan se užívá podle následujícího léčebného plánu:

Dny léčby

Doporučené dávkování

Maximální denní dávka

Od 1. do 3. dne

1 tableta každé 2 hodiny

6 tablet

Od 4. do 12. dne

1 tableta každé 2,5 hodiny

5 tablet

Od 13. do 16. dne

1 tableta každé 3 hodiny

4 tablety

Od 17. do 20. dne

1 tableta každých 5 hodin

3 tablety

Od 21. do 25. dne

1–2 tablety denně

do 2 tablet

Jedno balení přípravku Defumoxan (100 tablet) postačuje ke kompletní léčebné kúře. Doba trvání léčby je 25 dní.

Složení

Jedna tableta obsahuje cytisinum 1,5 mg. Pomocné látky: mannitol, mikrokrystalická celulóza, magnesium-stearát, glycerol-dibehenát, hypromelóza.

Upozornění

Přípravek Defumoxan mohou užívat pouze osoby s vážným úmyslem zbavit se závislosti na nikotinu. Je třeba, aby si pacient byl vědom toho, že současné podávání léku a kouření nebo používání výrobků obsahujících nikotin může vést ke zhoršení nežádoucích účinků nikotinu.

Přípravek Defumoxan není vhodný užívat v případě: nestabilní anginy pectoris, anamnézy nedávného infarktu myokardu, klinicky významné arytmie, anamnéza nedávné cévní mozkové příhody. Není vhodný pro ženy v období těhotenství a kojení. Ženy ve fertilním věku musí během léčby přípravkem Defumoxan používat velmi účinnou antikoncepci.

Defumoxan se nedoporučuje užívat u osob mladších 18 let nebyla a pacientů starších 65 let.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.