Defumoxan 1,5 mg 100 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Defumoxan je léčivý přípravek ke snížení chuti na nikotin při odvykání kouření. Zmírňuje nepříjemné abstinenční příznaky, které se dostavují při vysazení nikotinu.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
999

O produktu

50121861

Defumoxan je léčivý přípravek ke snížení chuti na nikotin při odvykání kouření u kuřáků, kteří jsou rozhodnuti přestat kouřit. Léčivou látkou je rostlinný alkaloid cytisin, který má podobnou chemickou strukturou jako nikotin. Jeho působení je podobné nikotinu, ale obecně slabší. Zmírňuje nepříjemné abstinenční příznaky, které se dostavují při vysazení nikotinu. Cílem léčby Defumoxanem je trvalé ukončení používání nikotinových výrobků.


Dávkování

Přípravek Defumoxan se užívá podle následujícího léčebného plánu:

Dny léčby

Doporučené dávkování

Maximální denní dávka

Od 1. do 3. dne

1 tableta každé 2 hodiny

6 tablet

Od 4. do 12. dne

1 tableta každé 2,5 hodiny

5 tablet

Od 13. do 16. dne

1 tableta každé 3 hodiny

4 tablety

Od 17. do 20. dne

1 tableta každých 5 hodin

3 tablety

Od 21. do 25. dne

1–2 tablety denně

do 2 tablet

Přestat s kouřením byste měli nejpozději do 5. dne od zahájení léčby. Doba trvání léčby je 25 dníJedno balení přípravku Defumoxan (100 tablet) postačuje ke kompletní léčebné kúře.

Složení

Jedna tableta obsahuje cytisinum 1,5 mg. Pomocné látky: mannitol, mikrokrystalická celulóza, magnesium-stearát, glycerol-dibehenát, hypromelóza.

Upozornění

Přípravek Defumoxan mohou užívat pouze osoby s vážným úmyslem zbavit se závislosti na nikotinu. Současné podávání léku a kouření nebo používání výrobků obsahujících nikotin může vést ke zhoršení nežádoucích účinků nikotinu.

Neužívejte v případě: nestabilní anginy pectoris, anamnézy nedávného infarktu myokardu, klinicky významné arytmie, anamnéza nedávné cévní mozkové příhody. Není vhodný pro ženy v období těhotenství a kojení. Ženy ve fertilním věku musí během léčby přípravkem Defumoxan používat velmi účinnou antikoncepci. Defumoxan se nedoporučuje užívat u osob mladších 18 let nebyla a pacientů starších 65 let.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.