Zdravotnické prostředky

Desodrop oční roztok 8 ml

Značka: DESODROP

Desodrop oční roztok intenzivně zvlhčuje a chrání povrch oka, zklidňuje a poskytuje úlevu při pálení očí a podporuje hojivé procesy.

239
Ušetříte 19%

Původní cena:  295 Kč  ·  sleva 56 Kč

Nejnižší cena před slevou: 295 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 23.6.2024.

O produktu: Desodrop oční roztok 8 ml

50129424

Úvod

Ochranné, lubrikační a zklidňující oční kapky. Desodrop oční roztok je zdravotnický prostředek, který intenzivně zvlhčuje a chrání povrch oka, umožňuje očím zklidnění a podporuje hojivé procesy. Používá se k léčbě příznaků souvisejících se zánětem oka, včetně zánětů infekčního původu. Desodrop je vhodný k ošetření suchého oka při nestabilitě slzného filmu, i při podráždění, které bylo způsobeno podmínkami okolního prostředí nebo mechanickým namáháním, jako je například nošení kontaktních čoček. Neobsahuje konzervační látky, dobře se vstřebává a je výborně snášen pacienty bez omezení věku.

Kdy použít Desodrop oční roztok?

  • k léčbě příznaků souvisejících se zánětem oka, včetně zánětů infekčního původu
  • k lubrikaci a ochraně rohovky před a po operačním zákroku
  • k podpoře regeneračních procesů po chirurgickém zákroku nebo po úrazu
  • v případě odřenin, poranění rohovky, používání kontaktních čoček
  • při antibiotické léčbě u dospělých i dětí
  • k ošetření suchého oka

Jak Desodrop oční roztok působí?

  • Desodrop díky obsahu ozonizovaného oleje a lipozomů snižuje schopnost bakterií vytvářet biofilm a podporuje jeho rozklad. Biofilm představuje přirozený obranný mechanismus pro bakterie, který mohou tvořit na povrchu oka, zejména při odřeninách a poranění oka, nebo na kontaktních čočkách. Odstraněním biofilmu se vytvoří nepříznivé prostředí pro množení bakterií, které jsou náchylnějšími k přirozené obranyschopnosti oka a vůči antibiotikům, a tím se snižují zánětlivé příznaky způsobené bakteriemi.
  • Obsažený rostlinný olej a lipozomy podporují stabilizaci lipidové vrstvy slzného filmu, snižují odpařování vodné vrstvy a zajišťují okamžitou úlevu pro oči.
  • Použitý rostlinný olej je ozónizován, a proto neobsahuje konzervační látky; díky obsahu lipozomů se dobře vstřebává a je výborně snášen.

Dávkování

1-2 kapky jednou nebo vícekrát denně dle potřeby. Před použitím přípravku si důkladně umyjte ruce. Lahvičku protřepejte a při aplikaci dbejte, aby špička lahvičky nepřicházela do kontaktu s okem. Po každém použití lahvičku pevně uzavřete. V případě, že používáte více očních přípravků, udržujte mezi jejich aplikací časový odstup 15 minut. V profylaxi před operací se aplikace doporučuje tři dny před plánovaným zákrokem.


Složení

LipozonEye (ozónovaný slunečnicový olej, sójové fosfolipidy), hydroxypropylmethylcelulóza, kyselina boritá, tetraboritan sodný, edetát sodný, PHMB, čištěná voda. Rostlinný olej je ozónován, proto neobsahuje konzervační látky.


Upozornění

Přípravek nepoužívejte, pokud jste alergický(á) na kteroukoli jeho složku. Přípravek nepoužívejte déle než 28 dnů od prvního otevření. Mírná změna opalescence očního roztoku nepředstavuje změnu kvality produktu. Uchovávejte mimo dosah dětí.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.