Registrovaný léčivý přípravek

Devenal 500 mg 60 tablet

Značka: DEVENAL

Devenal léčí projevy chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin - otoky a pocit těžkých nohou, bolest a noční křeče nohou. Vhodný také pro ataky hemoroidálního onemocnění.

329
Doprava zdarma

O produktu: Devenal 500 mg 60 tablet

50131233

Úvod

Pocity těžkých nohou, spojené s otoky a bolestí, mohou být projevem cévního onemocnění. Léčivý přípravek Devenal 500 mg je vazoprotektivum, neboli léčivo ochraňující cévy. Obsahuje flavonoidy v mikronizované formě, které zvyšují napětí žilní stěny a odolnost krevních vlásečnic. Používá se u dospělých k léčbě příznaků chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin. Toto onemocnění se projevuje pocitem tíhy v nohou, otoky nohou, bolestí a nočními křečemi nohou. Devenal 500 mg léčí také příznaky náhlé ataky hemoroidálního onemocnění, jako jsou bolest, krvácení a otok v oblasti konečníku.


Dávkování

Chronická žilní nedostatečnost: Dospělí užívají 2 tablety denně, optimálně jednu tabletu v poledne a jednu tabletu večer, s jídlem. Pokud se do 6 týdnů léčby chronické žilní nedostatečnosti přípravkem Devenal nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem lze přípravek užívat nejdéle 3 měsíce.

Akutní ataka hemoroidálního onemocnění: Dospělí užívají první 4 dny léčby 2x denně 3 tablety (6 tablet denně). V průběhu následujících 3 dnů 2x denně 2 tablety (4 tablety denně). Udržovací léčba 2x denně 1 tableta. Tablety se užívají s jídlem. V této indikaci užívejte Devenal pouze po omezenou dobu 15 dnů. Pokud příznaky hemoroidů do této doby nevymizí, je třeba se poradit s lékařem. Pokud se do 7 dnů léčby akutní ataky hemoroidálního onemocnění přípravkem Devenal příznaky onemocnění nezlepší nebo se dokonce zhorší, musíte se poradit s lékařem.


Složení

Léčivé látky: flavonoida micronisata, obsahující diosmin a další flavonoidy vyjádřené jako hesperidin. Jedna potahovaná tableta obsahuje flavonoida micronisata 500 mg obsahující 450 mg diosminu a 50 mg dalších flavonoidů vyjádřených jako hesperidin. Pomocné látky: Jádro tablety: magnesium-stearát, mastek, kukuřičný škrob, želatina, mikrokrystalická celulóza 102. Potahová vrstva: červený oxid železitý (E 172), žlutý oxid železitý (E 172), makrogol 3350, částečně hydrolyzovaný polyvinylalkohol, oxid titaničitý (E 171), mastek.


Upozornění

Devenal se nedoporučuje používat u dětí a dospívajících. Neužívejte Devenal jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.