Doplněk stravy

DiaChrom sypký nízkokalorické sladidlo 200 g

Značka: DIACHROM

Moderní nízkokalorické stolní sladidlo, jehož sladící složkou je aspartam. Skvěle poslouží k oslazení nápojů, cukroví, salátů atd.

115

Cena za 1 kg: 575,00 Kč

O produktu: DiaChrom sypký nízkokalorické sladidlo 200 g

50003600

Úvod

DiaChrom je moderní stolní sladidlo na bázi aspartamu obohacené o speciální biochemicky vysoce aktivní komplex (označovaný jako glukózotoleranční faktor, GTF). Jeho aktivní složkou je trojmocný chrom, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi. Velkou předností tohoto sladidla je jeho chuť podobná cukru, jeho sladivost je téměř trojnásobná, ale jeho kalorická hodnota velmi nízká. Skvěle poslouží k oslazení studených i teplých nápojů, cukroví, pudinků, ovoce, k zavařování atd. 

Hlavní vlastnosti:

  • moderní sladidlo ve formě prášku
  • chuť podobná cukru
  • obsahuje chrom, který podporuje správnou hladinu glukózy v krvi

Dávkování

Sypká forma je 3x sladší než cukr, ale má o 70% méně kalorií. Dávkování se přizpůsobuje podle příslušných receptů.


Složení

Sladidlo E951: aspartam (2 %). Obsah chrómu: 91 µg / 100 g sladidla. Referenční hodnota příjmu chrómu je 40 µg tj. 44 g sladidla. Maximální denní dávka chrómu je 200 µg tj. 220 g sladidla. Přijatelný denní příjem (ADI) aspartamu je 40 mg / kg tělesné váhy tj. 160 g sladidla pro osobu o hmotnosti 80 kg.


Upozornění

Obsahuje zdroj fenylalaninu. Nevhodné pro nemocné fenylketonurií. Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy (alergen). Dětem podávat pouze po dohodě s lékařem. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí!


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.