Diasip s příchutí cappuccino 4x200 ml

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: DIASIP
Diasip je tekutá výživa s obsahem speciálních bílkovin, cukrů a vlákniny pro pacienty s diabetem nebo se sníženou glukózovou tolerancí.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
239

Cena za 1 litr: 299 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50075851

V harmonii s diabetem. Tekutá výživa s obsahem speciálních bílkovin, sacharidů a vlákniny pro pacienty s diabetem nebo se sníženou glukózovou tolerancí.

Hlavní vlastnosti:

  • nutričně kompletní tekutá výživa
  • lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy
  • obsahuje speciální bílkoviny, sacharidy a vlákninu vhodnou pro diabetiky
  • neobsahuje lepek
  • klinicky bez laktózy

Diasip je zvlášť vhodný pro pacienty:

  • s diabetem 1. a 2. typu
  • se sníženou glukózovou tolerancí
  • s diabetem, kteří jsou před a po operaci, či v rekonvalescenci
  • kteří mají specifické výživové potřeby
  • se sníženým příjmem nebo zvýšenou potřebou energie a živin

Dávkování

1-3 Diasipy denně jako doplnění stravy mezi jídly. 5-7 Diasipů denně jako jediný zdroj výživy, čímž je zajištěn kompletní denní doporučený přísun energie a živin, včetně minerálních látek, vitamínů a stopových prvků. Užívat minimálně po dobu 14 dnů.

Složení

Voda, izomaltulóza*, vláknina (galaktooligosacharidy (z mléčného cukru)), rezistentní dextrin, rezistentní škrob, celulóza), rostlinné oleje (řepkový olej, slunečnicový olej), škrob ( tapioka), laktóza (z mléka), koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), izolát sójové bílkoviny, aroma, barvivo, regulátor kyselosti (kyselina citrónová), rybí olej, citronan draselný, cholin chlorid,  karotenoidy ((obsahuje sóju) - β-karoten, lutein, lykopen), hydroxid hořečnatý, hydrogenfosforečnan didraselný, hydroxid draselný,  L-askorban sodný, chlorid vápenatý, citronan sodný, fosforečnan vápenatý, zahušťovadlo (karagenan)*­*, sladidlo (acesulfam–K, sacharin sodný),  mléčnan železnatý, DL-α-tokoferyl acetát, uhličitan vápenatý,  síran zinečnatý, nikotinamid,  retinyl acetát, glukonan měďnatý, D-pantothenát vápenatý,  chlorid chromitý,   síran manganatý,  seleničitan sodný,  D-biotin, thiamin hydrochlorid , kyanokobalamin,  cholekalciferol, pyridoxin hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), riboflavin,  molybdenan sodný,  fluorid sodný, jodid draselný, fytomenadion.

* Izomaltulóza je zdrojem glukózy a fruktózy.
** kromě Diasip s příchutí jahodovou
 

Použití

Diasip je určen k bezprostřednímu použití jako nápoj, nejlépe chutná vychlazený. Vhodné popíjet po malých doušcích. Před použitím protřepat. Lze i ohřát (nevařit) nebo použít k přípravě koktejlů. Je možné zmrazovat. Skladovat na suchém a chladném místě (do 25 °C). Po otevření uchovávat v chladničce max. po dobu 24 hodin. Ošetřeno UHT.

Upozornění

Diasip je potravina pro zvláštní lékařské účely – potravina pro zvláštní výživu. Je vhodný jako náhrada části stravy nebo jako jediný zdroj výživy v případě, kdy pokrytí výživových potřeb pacienta nelze dosáhnout běžnou stravou. Používá se na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Není určeno pro děti do tří let. Opatrnosti je třeba u dětí od 3 do 6 let věku. Nevhodné pro pacienty vyžadující bezvlákninovou dietu a paciety s galaktosémií a fruktosémií.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.