Registrovaný léčivý přípravek

DIKY 4% kožní sprej, roztok 25 g

Značka: DIKY

DIKY 4% kožní sprej ulevuje od bolesti a zmírňuje otok u dospělých a dospívajících od 14 let. Používá se k místní léčbě akutní bolesti a otoků kloubů a okolní tkáně.

299

O produktu: DIKY 4% kožní sprej, roztok 25 g

50057387

Úvod

DIKY 4% ve formě kožního spreje působí proti bolesti a zmenšuje otok. Používá se k místní léčbě akutní bolesti a otoků postihujících malé nebo středně velké klouby a okolní tkáně u dospělých a dospívajících od 14 let. Účinnou látkou je diclofenac, který patří mezi nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID).


Dávkování

Dospělí a děti od 14 let aplikují 4-5 střiků pumpičky 3x denně na postižené místo. Jemně vmasírujte do pokožky a nechte zaschnout. Po aplikaci si umyjte ruce. Maximální dávka je 15 střiků denně, jednorázově maximálně 5 střiků. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 7 dní.


Složení

Léčivou látkou je diclofenacum natricum (diklofenak sodný) 4% (m/m).

Pomocnými látkami jsou: isopropylalkohol, sójový lecithin, bezvodý ethanol, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dinatriumedetátu, propylenglykol (E1520), silice máty peprné, askorbyl-palmitát, kyselina chlorovodíková 10% (m/m) nebo roztok hydroxidu sodného 10% (m/m) (k úpravě pH) a čištěná voda.


Upozornění

Přípravek DIKY 4% obsahuje propylenglykol, který může způsobit mírné místní podráždění pokožky. Obsažená mátová silice může vyvolat alergické reakce. Nepoužívejte přípravek při alergii na sóju nebo arašídy, obsahuje sóju.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.