Dobexil H rektální mast 20 g

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: DOBEXIL H
Dobexil H rektální mast se používá k podpůrné léčbě vnějších a vnitřních hemoroidů u dospělých a dospívajících od 15 let. Zmírňuje bolest, pálení a svědění v okolí konečníku.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
95

O produktu

50129847

Dobexil H rektální mast pomáhá při léčbě vnějších a vnitřních hemoroidů, bolestivých trhlin kůže a svědění v okolí konečníku. Hemoroidy jsou bolestivé, uzlovité žilní rozšířeniny v oblasti konečníku. Většinou se projevují zduřením, bolestí, pálením, svěděním nebo krvácením. Léčivá látka kalcium-dobesilát zvyšuje odolnost stěn hemoroidálních žil a snižuje tvorbu otoků. Obsažený lidokain snižuje svědění a bolest znecitlivujícím účinkem na sliznici a kůži.

Hlavní vlastnosti:

  • léčí vnější i vnitřní hemoroidy
  • zmírňuje svědění a bolest
  • snižuje tvorbu otok
  • masťový základ chrání sliznici před mechanickým a chemickým drážděním
  • vhodné pro dospělé a dospívající od 15 let

Dávkování

Rektální mast vtlačte do konečníku pomocí plastového aplikátoru nebo ji naneste do okolí konečníku 2x denně (ráno a večer). Před každým ošetřením, a zvláště po stolici, je nutné místo v okolí konečníku pečlivě omýt či lépe osprchovat studenou vodou. Nepoužívejte déle než 14 dnů.

Při léčbě hemoroidů je důležité dbát o hygienu a pečovat o pravidelnou stolici. Pijte dostatečné množství tekutin a jezte málo kořeněnou stravu bohatou na vlákninu.

Složení

Léčivými látkami jsou calcii dobesilas monohydricus 40 mg, lidocaini hydrochloridum monohydricum 20 mg v 1 g masti.

Pomocnými látkami jsou: polysorbát 80, propylenglykol, makrogol 400, makrogol 3350, butylhydroxytoluen, askorbyl-palmitát, glycerol-stearát, kyselina citronová.

Upozornění

Přípravek obsahuje butylhydroxytoluen, který může způsobit místní kožní reakce nebo podráždění očí a sliznic.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.