Esenciální oleje

  (87)
Seřadit podle
Esenciální oleje

Esenciální oleje

Přírodní esenciální (též éterické či vonné) oleje jsou základním prostředkem aromaterapie. Jedná se o 100% koncentrované těkavé výtažky z listů, semen, kořenů, jehličí, květů, plodů rostlin s vysokým obsahem silic. Poskytují přírodní a přirozené provonění používat je můžete k inhalacím, masážím či koupelím.

Oblíbené esenciální oleje

Esenciálních olejů nabízíme nepřeberné množství, svou oblíbenou vůni si v naší nabídce najde opravdu každý. Jaké esenciální oleje jsou nejoblíbenější?

Esenciální olej máta mátový esenciální olej dokonale poslouží k provonění domova i chladivé regenerační masáži. Jeho hlavní složkou je mentol, který oleji dodává chladivý efekt. Využijete jej například při masáži unavených svalů či koupelích chodidel. Vůně mátové silice naplňuje energií, pomáhá obnovovat fyzické síly a také zlepšuje náladu a povzbuzuje duševní činnost. Mátové aroma není příjemné hmyzu, a tak dobře poslouží i jako přírodní repelent.

Esenciální olej pomeranč pomerančový esenciální olej vyniká vůní, která vám pozvedne náladu. Pomerančový olej má žlutooranžovou barvu, stejně jako kůra zralých plodů, z nichž se studeným lisováním získává. Jeho vůně výborně osvěžuje vzduch a pohlcuje pachy. Je svěží, hřejivá, sladce ovocná a navozuje pozitivní atmosféru. Pomáhá bojovat se špatnou náladou, povzbuzuje mysl a dodává energii k dokončení náročných úkolů. Je vhodná i pro děti. Její harmonizující účinky skvěle doplňují uvolňující pocity vyvolané relaxační masáží.

Esenciální olej vanilka exotická, smyslná, podmanivá, sladká tak lze charakterizovat vůni vanilky. Vanilka rozmazluje a probouzí smysly, navíc poskytuje útěchu při psychicky náročných situacích. Působí příznivě na duši při stresu a nervozitě. V masážní směsi dopřává tělu luxusní relaxaci a hýčkání.

Esenciální olej Tea Tree

Olej Tea Tree je esenciální olej získávaný z listů kajeputu střídavolistého označovaného též jako čajovníkový strom. Čajovníkový olej má charakteristickou kafrovou vůni. Pročišťuje vzduch, neutralizuje nepříjemné pachy a v aromaterapii patří mezi nejpoužívanější éterické oleje. Lze jej použít k provonění a osvěžení bytu či kanceláře pomocí aromalampy či difuzéru, přidat ho můžete do koupele nebo použít jako součást masážních směsí pro unavené svaly, v nichž působí hřejivě. Tea Tree oleje se používají také k péči o pokožku při drobných oděrkách nebo po bodnutí hmyzem.

Jak použít esenciální olej?

Na závěr ještě základní pravidla pro používání esenciální olejů:

Inhalace - přidejte do aromalampy či difuzéru 2 až 8 kapek 100% esenciálního oleje podle jeho intenzity a velikosti místnosti nebo naneste pár kapek na papírový kapesníček a inhalujte vůni přímo.

Masáž - vlastní tělový a masážní olej vyrobíte smícháním 7 až 45 kapek 100% esenciálních olejů s 50 ml rostlinného oleje.

Koupel - rozmíchejte 3 až 10 kapek v nosném základu např. 1 dcl mléka, lžičce medu nebo rostlinného oleje a přidejte do koupele.

Esenciální oleje v e-shopu Dr. Max

Udělejte si radost a zavítejte do světa vůní s těmi nejlepšími experty na aromaterapii. V našem e-shopu nesmějí chybět esenciální oleje od značky Saloos, české jedničky v oboru aromaterapeutických přípravků. 100% esenciální vonné oleje Saloos využijete do koupele, k osvěžení vzduchu nebo k masáži. Přírodní silice v BIO kvalitě přináší značka Wolfberry. Mezi další výrobce esenciálních olejů patří Autentis, Tierra Verde, Purae nebo skandinávský Booming Bob.