Stolní mixéry

Seřadit podle
   Stolní mixéry

   Stolní mixéry

   Jak vybrat stolní mixér?

   Stolní mixér je multifunkční pomocník v domácnosti, který zastane mnoho práce při přípravě jídel a nápojů. Využijete jej k přípravě polévek, omáček, koktejlů, smoothie, zmrzlin ale i pomazánek nebo lahodných ořechových másel. Stolní mixér může mít také několik nástavců. Dobře si promyslete, k čemu všemu se chystáte mixér používat, a poté zvolte si variantu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Vyberte si například od značek SENCORnebo Concept.

   Na jaké parametry se při výběru stolního mixéru zaměřit?

   U každého mixéru sledujte jeho technickou stránku. Čím vyšší výkon, tím silnější mixér. Proto se soustřeďte na to, co od mixéru očekáváte a jaké potraviny v něm chcete zpracovávat. Jedním z klíčových parametrů smoothie mixéru je jeho příkon, který ovlivňuje jeho výkon. Otáčky signalizují rychlost, kterou dokáže rozmixovat potraviny. Čím rychleji mixér pracuje, tím dřív bude obsah mixéru rozmixovaný do hladka.

   Při výběru mixéru je taktéž důležitý objem nebo materiál. Můžete si vybrat ze skleněné nádoby, která skvěle vypadá, snadno se čistí, ale stačí jedna neopatrná manipulace a může se rozbít. Oproti tomu jsou plastové nádoby velmi odolné, avšak se může stát, že se levnější varianty snadno zabarví. Vyzkoušejte také tritan, který vyniká svou odolností a nepohlcuje pachy i barvy. Základnu mixéru může tvořit rovněž plast nebo nerezová ocel. Objemově vybírejte mixér podle toho, kolik nápojů či pokrmů v mixéru připravujete. Na jeden koktejl vystačí menší objem nádoby než na krémovou polévku pro celou rodinu. Spotřebič vybírejte i podle velikosti kuchyně.