Doplněk stravy

Dr. Max Diomax 60 tablet

Značka: DR. MAX

Dr. Max Diomax obsahuje mikronizovaný diosmin, hesperidin, rutin a extrakt z kaštanu koňského, který přispívá k normální činnosti cévní soustavy a zmírnění pocitu těžkých nohou.

249

Cena za 1 kus: 4,15 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Dr. Max Diomax 60 tablet

50132984

Úvod

Zdravé cévy a zmírnění pocitu těžkých nohou. Hlavními složkami doplňku stravy DioMax jsou mikronizované a čištěné flavonoidy diosmin, hesperidin, rutin a aescin, což je extrakt z kaštanu koňského (Aesculus hippocastanum). Kaštan koňský přispívá k normální činnosti cévní soustavy a pomáhá zmírnit pocit těžkých nohou. Balení obsahuje 60 tablet přípravku DioMax na dva měsíce užívání.

Více o flavonoidech obsažených v přípravku Dr. Max DioMax

Složky obsažené v přípravku DioMax, tj. diosmin, hesperidin, rutin a aescin, řadíme mezi látky označované jako flavonoidy. Flavonoidy jsou přírodní látky rostlinného původu, v současnosti jich je známo asi 4000 a počet patrně ještě není definitivní. Jejich role v přírodě je ochrana rostlin před UV zářením a volnými radikály. Slovo „flavonoid“ je odvozeno o latinského slova „flavus“, což znamená žlutý. Flavonoidy jsou totiž ve své podstatě rostlinná barviva.

Rutin je látka světle žluté barvy, byl poprvé izolován z listů routy vonné, podle níž dostal své jméno. Mezi nejvýznamnější zdroje rutinu dále patří pohanka obecná, vyskytuje se v chřestu, rajčatech, jablcích, v kůře citrusových plodů nebo v čaji. Rutin zesiluje účinky vitaminu C. Hesperidin a diosmin jsou flavonoidy, které se hojně vyskytují v citrusových plodech. Diosmin lze získávat také z hesperidinu. Aescin je extraktem z kaštanu koňského (jírovec maďal). Přispívá k normální činnosti cévní soustavy a pomáhá snižovat pocit těžkých nohou. Má antioxidační účinky.

Proč dopřát cévám přípravek Dr. Max DioMax?

Přípravek má komplexní složení, obsahuje kombinaci čtyř flavonoidů, jedním z nich je aescin, získávaný z kaštanu koňského, který přispívá k normální funkci oběhové soustavy a mírní nepříjemné pocity unavených a těžkých nohou. Obsažené flavonoidy jsou přítomny v čištěné a mikronizované formě, tzn. že jsou rozemlety na co nejmenší částečky pro nejlepší vstřebatelnost.

Pro koho a v jakých případech je přípravek Dr. Max DioMax vhodný?

 • Pro dospělé.
 • Osoby se sedavým zaměstnáním.
 • Osoby, které v zaměstnání musí dlouho stát nebo chodit.
 • Pro osoby, které tráví dlouhý čas v dopravních prostředích.
 • Pro osoby s pocity těžkých, unavených nohou.

Další tipy pro cévy a lehký krok

 • Posilování lýtkových svalů – lékař nebo fyzioterapeut vám poradí vhodné cviky, kromě provádění cviků choďte co nejvíce pěšky.
 • Okamžitou úlevu těžkých nohou přinese zvýšená poloha dolních končetin.
 • Volte vhodnou obuv – vysoké podpatky omezují činnost lýtkových svalů.
 • Nenosit oblečené těsné v oblasti třísel a kolen, což ztěžuje tok krve.
 • Nesedejte se zkříženým nohama.
 • Omezte koupele v horké vodě, sprchování zakončete studenou vodou.
 • Dbejte na pestrou a vyváženou stravu, omezte konzumaci živočišných tuků.

Dávkování

Užívejte 1 tabletu denně. Tablety užívejte celé, nejlépe po jídle a zapijte vodou.


Složení

Diosmin 450 mg, extrakt ze semen kaštanu koňského 150 mg – z toho aescin 30 mg, hesperidin 50 mg, rutin 20 mg v jedné tabletě.

Diosmin (mikronizovaný), zahušťovadlo (mikrokrystalická celulóza), extrakt ze semen kaštanu koňského (Aesculus hippocastanum) (obsahuje 20 % aescinu), hesperidin 95% z extraktu z plodu pomerančovníku horkého (Citrus aurantium), stabilizátor (polyvinylpyrolidon), potahové látky [emulgátor (hydroxypropylmethylcelulóza), regulátor kyselosti (fosforečnany hořečnaté), protispékavé látky (talek, mikrokrystalická celulóza), stabilizátor (triethylcitrát), barvivo (oxidy a hydroxidy železa)], rutin 95% z extraktu z květu jerlínu japonského (Sophora japonica), stabilizátor (zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulózy), protispékavá látka (hořečnaté soli mastných kyselin).


Upozornění

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Ukládejte mimo dosah malých dětí. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.