Dr.Max Diosmektit 10 sáčků

Zdravotnické prostředky

Značka: DR.MAX
Určený k léčbě akutního a chronického průjmu a bolestivých příznaků souvisejících s poruchami trávicího traktu.
Akce 3 za cenu 2 Při nákupu libovolné kombinace 3 označených produktů značky Dr.Max obdržíte nejlevnější z nich za 0,01 Kč vč. DPH. Akce se z důvodu legislativního omezení nevztahuje na léčivé přípravky Dr.Max. Akce platí do 30. 9. 2022.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50092605

Popis a návod k použití

Diosmektit je zdravotnický prostředek na jednorázové použití ve formě prášku pro okamžitou přípravu orální suspenze určený k léčbě akutního a chronického průjmu a bolestivých příznaků souvisejících s poruchami trávicího traktu.

Mechanismus účinku

Diosmectite je přírodní jíl se strukturou jemných krystalických lamel s vysokou absorpční schopností, které pohlcují tekutiny ze střeva, zvyšují konzistenci stolice a zpomalují vyprazdňování. Absorpční schopnost účinné látky také umožňuje reakci přípravku Diosmektit s glykoproteiny na sliznici pokrývající stěnu dvanáctníku, která změní jejich fyzikální vlastnosti tak, aby se vytvořil ochranný gel proti hypersekreci kyseliny a proti látkám narušujícím žaludeční stěnu.

Složení

Jeden sáček Diosmektit obsahuje:

diosmectite 3 g

Pomocné látky: pomerančové aroma, regulátor kyselosti (kyselina citrónová), protispékavá látka (oxid křemičitý), sladidla (acesulfam K, sukralóza).

Obsah balení

10 sáčků na jedno použití o hmotnosti 3,25 g.

Doporučené dávkování:

Dospělí: 1 sáček do 100 ml tekutiny 3x denně

Děti starší 6 let: 2–3 sáčky denně

Děti starší 1 roku: 1–2 sáčky denně

Užití přípravku dětmi konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Návod na přípravu:

Každý sáček může být po otevření použit pouze jednou!

Rozpusťte obsah sáčku ve 100 ml vody nebo jiné tekutiny.

Malým dětem lze obsah sáčku rozpustit v kojenecké láhvi v 50 ml vody, nebo smíchat s jiným nápojem a rozdělit do 2–3 denních dávek.

Přípravek Diosmektit je možné také rozpustit v polotuhé potravě. Abyste získali homogenní suspenzi, sypte prášek pomalu do tekutiny nebo potravy a dobře promíchejte. Přípravek Diosmektit se doporučuje konzumovat mezi jídly.

U dětí by měla být léčba akutního průjmu doplněna včasným podáním perorálního rehydratačního roztoku, aby se předešlo dehydrataci organismu.

U dospělých je vhodné v případě potřeby podat perorální rehydratační roztok, aby se zajistila dostatečná hydratace organismu.

Známé nežádoucí účinky

Nejsou známy žádné vedlejší účinky spojené s dlouhodobým užíváním tohoto přípravku.

V případě předávkování se může objevit zácpa. V případě výskytu nežádoucích účinků odlišných od těch, které jsou uvedeny, se obraťte na svého lékaře.

Varování a bezpečnostní opatření

• Ukládejte mimo dosah dětí.

• Nepoužívejte déle než 10 po sobě následujících dnů. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se se svým lékařem.

• Neužívejte přípravek Diosmektit v poloze vleže.

• Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby expirace vyznačené na krabičce a na sáčku.

• Nepoužívejte, je-li obal poškozen.

• Každý sáček je určen k jednorázovému použití, otevřete až těsně před použitím. Nepoužívejte částečně spotřebované sáčky, protože takový způsob použití může představovat riziko, jako je neúčinnost roztoku nebo kontaminace přípravku.

• Nepřekračujte doporučenou dávku, v případě nežádoucích účinků (zácpa, bolesti ve střevech, nadýmání) se poraďte se svým lékařem.

• Nepoužívejte v případě poškození tkáně žaludku nebo střeva, chronické zácpy, podráždění nebo ucpání střev. Přípravek obsahuje hliník

– v důsledku účinné látky diosmectite. Jestliže užíváte jiné výrobky nebo léky obsahující diosmectite, jíl nebo sloučeniny hliníku, poraďte se, dříve než začnete užívat Diosmektit, se svým lékařem.

• Neužívejte přípravek Diosmektit, pokud užíváte jiné perorálně podávané přípravky nebo léky. Absorpční účinek přípravku Diosmektit může nepříznivě ovlivnit jejich vstřebávání a účinnost.V případě současného užívání jiných léků se před užíváním přípravku Diosmektit poraďte se svým lékařem.

Kontraindikace a omezení užívání

Nepodávejte přípravek dětem mladším než 1 rok.

Neužívejte přípravek Diosmektit, pokud jste přecitlivělý/á na některou z jeho složek. Těhotné nebo kojící ženy by se měly před užíváním přípravku poradit se svým lékařem.

Skladování a uchovávání

Skladujte v suchu a temnu při teplotě do 25 °C.

Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Zabraňte kontaktu s vodou. Datum expirace na obalu se vztahuje k přípravku v uzavřeném obalu a správně skladovaném.

Likvidace

Přípravek zlikvidujte v souladu s legislativou, která upravuje likvidaci odpadu. Nevyhazujte výrobek nebo jeho obal do přírody.


Upozornění

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.